Obmedzenie premávky MHD (od 9.1.2023)

Po zimných prázdninách bude MHD premávať naďalej v režime školských prázdnin.

V súvislosti s problémami s financovaním prevádzky mestskej dopravy zo strany Mesta Košice a nedostatkom prevádzkových pracovníkov dochádza od pondelka 9. januára 2023 až do odvolania k dočasnému obmedzeniu premávky MHD.

Všetky autobusové linky s výnimkou školských spojov budú od tohto dátumu premávať počas pracovných dní podľa cestovných poriadkov platných pre Pracovné dni - školské prázdniny. Školské spoje budú premávať aj naďalej.

Všetky električkové linky budú naďalej premávať podľa cestovných poriadkov platných pre Pracovné dni - školský rok.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: LUKYmhd #9:
Bratislava je, zdá sa, tiež v rozpočtovom provizóriu, ale v SODB'21 majú väčší počet obyvateľov oproti SODB'11, takže vplyv opatrení vlády z posledných mesiacov a globálnych vplyvov (napr. vysoké ceny energií) tam nemusí byť tak citeľný ako v Košiciach.
Akooo.... myslím si že ďalšie obmedzenia MHD sa už nevyplatia to rovno už môžu zrušiť celú MHD, a to ešte sme mali mať solarisy IV CNG, KTčka po GO no neviem či to nebude až niekedy o pár rokov keď možno bude situácia lepšia. Neviem presne kedy ale má byť štrajk aby mesto dofinancovalo DPMK tak ako má aj zvýšenie platov tak dúfam že niečo vybavia....
Reakcia na: Dispecer #8:
ano viem o tom. Tak dufam ze cim skor sa to poriesi lebo takto fungovat nie je dobré. Este by ma ale zaujimalo...Bratislava ma schvaleny rozpočet? Lebo tam MHD jazdi normalne. Tento problem sa tyka iba Košíc?
Reakcia na: LUKYmhd #7:
Rozpočet je v pláne predložiť na mestskom zastupiteľstve vo februári. A ako iste dobre vieš, (jeden z najväčších) problémov bol v tom, že ešte v polke decembra nebolo jasné, aký príjem zo štátneho rozpočtu mesto dostane, keďže štátny rozpočet sa schvaľoval až tesne pred Vianocami (v minulosti sa štátny rozpočet schvaľoval začiatkom decembra).
iete ako dlho bude tento stav trvat? to nie su schopni schvalit rozpočet? este raz niekto volte Polačeka..panabeka ved to je nonsens toto...
Reakcia na: Iv #5:
dakujem
Reakcia na: janka60 #4:
Ešte nie sú nahodené nové cestovné poriadky, malo by sa tak udiať dnes.
patrilo by sa upraviť aj plánovač cesty, načo mi je, ked ma hádže na pracovný deň a školský rok??? čo tak súvislosti??? jedno zmeníte, druhé nie, bordel v doprave
9.januára 2023, nie 2022 😉
Patrilo by sa dodat, ze skolske spoje a zachadzky ku skolam budu vykonane ako cez skolske CP.
Neschopnost naho primatora a poslancov ako inak..východ je tupý a tupým vždy ostane.