Premávka MHD počas školského roka (od 2.9.2021)

Od 2. septembra budú premávať všetky linky v režime školského roka.

Od 2. septembra 2021 bude mestská hromadná doprava premávať v pracovných dňoch podľa cestovných poriadkov platných počas školského roka. Opäť začne premávať školská linka Š1, posilové linky 5 a 57, rovnako budú vykonané zachádzky na linkách 11 20 25 26P 29 a 32 k základným školám.


Autobusová doprava

Autobusové linky budú v pracovných dňoch premávať podľa cestovného poriadku platného pre školský rok, v cestovných poriadkoch je preto potrebné sledovať ľavý stĺpec - Pracovné dni, školský rok“.

  • premáva školská linka Š1 (od 2. septembra) a posilová linka 57 (každú nedeľu od 19. septembra),
  • budú vykonávané zachádzky na linkách 11 20 25 26P 29 a 32 k ZŠ,
  • cez víkendy premávajú autobusy podľa cestovného poriadku pre sobotu a nedeľu.

Rovnako sa mení aj názov zastávky Hala Cassosport, ktorá po novom ponesie názov Košická futbalová aréna.


Električková doprava

Električkové linky budú v pracovných dňoch premávať podľa cestovného poriadku platného pre školský rok, v cestovných poriadkoch je preto potrebné sledovať ľavý stĺpec - Pracovné dni, školský rok“.

  • premáva linka 5 (každú nedeľu od 19. septembra),
  • linka R4 premáva od 20. septembra podľa cestovného poriadku Pracovné dni, školský rok - vysokoškolský rok“, do tohto dátumu premáva podľa cestovného poriadku "Pracovné dni, školský rok - vysokoškolské prázdniny",
  • cez víkendy premávajú električky podľa cestovného poriadku pre sobotu a nedeľu.

Ak linky nemajú v cestovných poriadkoch uvedený cestovný poriadok platný v režime pracovného dňa školských prázdnin, linka premáva podľa štandardných cestovných poriadkov platných v režime „Pracovné dni“.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 5 #2:
Pri prachárni, futbalová aréna
Reakcia na: 5 #2:
Alebo sa tá zastávka mohla volať rovno skratkou - "KFA".
Názvy zastávok majú byť čo najkratšie. "Košická futbalová aréna". No hádam by tu nebola prešovská či žilinská... "Futbalová aréna" a hotovo. Už roky tak nechápem Magistrátu mesta Košice. No asi akého iného mesta bude v KE magistrát, že... "Magistrát" a bodka.
Výprava na školský rok a ešte aj linka X k tomu? To ste mohli rovno pridať aj zoznam vybraných garantovaných spojov na jednotlivých linkách, ktoré garantovane až do 10.9. nebudú premávať...