SOR EBN 10,5 ako Rozprávkový expres

Projekt Rozprávkového expresu má pripomínať význam ochrany životného prostredia najmä u mladej generácie.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí bol na Hlavnej ulici v rámci festivalu rozprávok a tvorivých dielní Poviedky a rozprávkový dom odprezentovaný projekt Dopravného podniku mesta Košice a združenia FEMAN s názvom Rozprávkový expres. Úlohy Rozprávkového expresu sa zhostil elektrobus SOR EBN 10,5 #6802, ktorý bol vybavený patričným farebným polepom v exteriéri a informačnými letákmi o dôležitosti ochrany životného prostredia v interiéri. Farebným polepom si dopravný podnik symbolicky pripomína aj 130. výročie mestskej hromadnej dopravy v Košiciach.

Rozprávkový elektrobus postupne absolvuje turné S rozprávkami po meste Košice po všetkých dvadsiatich dvoch mestských častiach a mladé publikum bude upozorňovať na zmenu svetovej klímy. Okrem toho bude v ostatné dni premávať na rôznych linkách MHD.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.