Zmeny v nočnej doprave (od 1.6.2021)

Nové rozjazdy nočných liniek zo stanice.

Od noci z utorka 1. júna 2021 na stredu 2. júna 2021 dochádza k zmenám v nočnej doprave. Zmeny odchodov budú prispôsobené príchodom posledných vlakov a odchodom prvých ranných vlakov.

Nočné rozjazdy zo Staničného námestia liniek N1 N2 N4 N5 N6 N7:

  • noc pred pracovným dňom: 23:15 0:15 1:15 3:45
  • noc pred voľným dňom: 23:15 0:15 1:15 2:15 3:45

Odchody linky N3 zo Staničného námestia:

  • noc pred pracovným dňom: 23:45 0:00 (od 5. júna) 4:15
  • noc pred voľným dňom: 23:45 0:00 (od 5. júna) 1:45 4:15

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: mi.v #11:
Rozseknutie som myslel tak, ze dieru medzi spojmi uz nemusime vnimat ako predlzenie intervalu, ale rovno vynechanie akejkolvek obsluhy v tom case. Logicky by predposledny vikendovy rozjazd mohol byt o 2:30, namiesto 60-90 by tam bol 75 min medzi rozjazdami.
Nocne sluzby zacinaju aj koncia objednavkami pri striedaniach zmien o 22 a 6 v US Steel, medzi tymito bud nocak alebo zamestnanecke a sluzby, ktore nejazdia na N1-7 po rozvoze zamestnancov po polnoci ostavaju v garazi ako zaloha az kym po 3 nejdu na prvy zamestnanecky.
Reakcia na: mi.v #11:
takto by to ani veľmi nešlo, keďže takmer všetky nočné služby robia večerné RA a 21, potom tiež ranné RA a 21; a potom ešte kadejaké posilové spoje na 18, 51, Š1...
okrem toho pri tom rozseknutí by boli potrebné ďalšie zamestnanecké spoje, keďže by tam boli veľmi neskoré ukončenia a veľmi skoré nástupy....
Reakcia na: mi.v #11:
Zrejme áno, nočné poradia zostávajú, cez pracovné dni stoja dve hodiny na sídliskách, cez víkendy hodinu. 🙂
Reakcia na: TomoSK #10:
Vysvetlil som si zle to info o rozseknutí nočnej dopravy? Neznamená to, že niekto z večernej služby zostane jazdiť do noci a niekto iný začne svoju rannú službu ešte nad ránom?
Reakcia na: mi.v #9:
Podľa služieb sa bude prestávkovať na sídliskách 🙂
Reakcia na: tbus #8:
Takže v tej pauze nebude reálne nikto prestávkovať. Vďaka za vysvetlenie. To je zrejme väčšia úspora, ako som si myslel. A možno celkom inovatívne riešenie. 🙂
Reakcia na: TomoSK #5:
Nočná doprava sa rozsekla na neskoršie večerné spoje a skoršie ranné spoje, medzitým dve hodiny bez obsluhy.
Reakcia na: mi.v #6:
Presne tak. Úspora bude v kontexte celkových denných nákladov zrejme úplne zanedbateľná, ale pokiaľ bude objednávka dopravy fungovať (napr. aj na železnici) len na základe vozokilometrov, papierovo to môže predstavovať vyššiu úsporu.
Reakcia na: TomoSK #5:
Ak tomu dobre rozumiem, ušetrí sa hlavne na palive a nie na plate vodiča, ktorý počas toho času niekde prestávkuje - tak?
Reakcia na: mi.v #4:
Ešte v predcovidových časoch som zvykol využívať počas pracovných dní N7 v smere do mesta na rozjazd na pol tretiu a nechodila úplne prázdna, každopádne rozumiem, že ak sa majú šetriť vozokilometre, ktoré sú stále modlou, nech sa to šetrí tu a nie niekde na nosných linkách počas dňa. 🙂
Reakcia na: Iv #2:
Predpokladám, že štatistiky vyťaženosti ukázali, že ten spoj pred pracovným dňom netreba?

Ako to bude fungovať z pohľadu vodičov? Budú čerpať prestávku?
Reakcia na: Iv #2:
pristup k vlaku je samozrejme fajn nehundrem len konštatujem..nie je to snad tak? je tam jeden spoj škrtnuty, ale tie ranne ma tesia samozrejme hlavne ten po 3tej a po 4tej.
Reakcia na: LUKYmhd #1:
A ja že ideš konečne oslavovať, že máš prípoj k vlaku, a ty zas len hundreš...
hmm o spoj menej zasa...o 3tej bus nejde ani cez vikend...od 2:15 do 3:45 diera....