Zmena trasy linky 71 (od 24.4.2021)

Linka 71 bude premávať okružnou trasou na sídlisku KVP.

Z dôvodu zabezpečenia dopravnej obslužnosti zastávok Húskova, KVP, kláštor, Janigova a Klimkovičova počas rekonštrukcie cesty na Ulici Jána Pavla II. dochádza od soboty 24. apríla 2021 k zmene trasy linky 71.

Linka 71 bude počas rekonštrukcie premávať po upravenej okružnej trase Lingov - Mier - Mlynská bašta - Námestie osloboditeľov - Magistrát mesta Košice - MÚ, KVP - Húskova - KVP, kláštor - Janigova - Klimkovičova - Moskovská - Cottbuská - Magistrát mesta Košice - Nám. osloboditeľov - Mlynská bašta - Mier - Lingov.

Z dôvodu koordinácie liniek 71 a 72 dochádza tiež k úprave cestovných poriadkov oboch liniek, trasa linky 72 ostáva zachovaná. Spoje linky 71 budú po príchode na zastávku Moskovská pokračovať ďalej ako spoj linky 71 smer Námestie osloboditeľov, Mier, Lingov. Naďalej platí, že MHD premáva počas pracovných dní v režime "Pracovné dni, školské prázdniny".

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TomoSK #12:
Ubian si nesťahuje dáta z palubákov, ale priamo zo servera databázy softvéru (TransFleet?) v ktorom sa vytvárajú CP pre palubáky, sledujú dispečeri polohu (a iné).

Takže, ak sú v palubákoch pripravené služby, má ich aj Ubian (ale tiež nie vždy to tak bolo a boli občas výluky, kde vozidlá bez služieb v palubáku jednoducho neukazovalo 😂 ).
Reakcia na: myslavcan #11:
Ak by Ubian fungoval na rovnakom princípe, ako imhd, cp.sk či vlastný web podniku, tak by nemali dáta tiež. Ubian si sťahuje dáta z palubákov (podľa všetkého) automaticky, zatiaľ čo zvyšné menované weby spracúvajú exporty z verejných cestovných poriadkov a z palubákov, a práve tie DP nerobí, lebo nevie.
Reakcia na: LUKYmhd #2:
V poslednom čase mám pocit, že DPMK týmto nevydávaním CP de facto zvýhodňuje Ubian a diskriminuje imhd. Pretože na Ubiane sú nejakým zázrakom vždy aktuálne CP, funguje aj vyhľadávanie, aj keď na inom princípe ako tu a s pár problémami.
Reakcia na: monoblok #9:
Podobnym stylom sa jazdilo aj pri reko Azijskej triedy, Myslavy, Sturovej, alebo miestami aj pri reko elektrickovych trati, soferi zvyknuti 🙂
Oni asi predpokladajú, že ľudia prídu na zastávku a zistia, kedy im ide ďalší spoj. Pri Lidli je tá cesta dosť úzka, autobus ma tak 5cm miesta od kraja vozovky a ďalej je tak pol metra hlboká diera. No snáď tam žiadny šofér nezahuci.
Reakcia na: tbus #7:
Áno, je možné to urobiť aj v manuálnom editore CP, ale otázka je, za ako dlho a za akú daň. 🙂 Editor manuálnych CP, ktorý máme k dispozícii bol robený tak, aby sa dali zvládnuť štedrovečerné, novoročné, prípadne iné mimoriadne a krátkodobé zmeny, nie, aby sa tam konštruovali plnohodnotné dátové sady. Skúšal som len skracovať linku 19, ale aj to bolo mimo možností, nieto ešte vytvárať úplne novú linku 71 s viac ako stovkou spojov každým smerom.

Ale aby sa nepovedalo, že to odmietam, alebo že som lenivý to zrobiť, tak napríklad cez Vianoce sa v ZA a PO sekcii fungovalo len vďaka tomuto. 🙂 Ale tváriť sa, že tu máme "krátkodobú" výluku a dáta netreba... to je bordel zo strany podniku a žiaľ, ja s tým veľa nespravím. "Nevedia to", bola reakcia na môj dopyt. 🙃
Reakcia na: Dispecer #4:
Ohladom imhd, odhliadnuc od exportov z podniku, bolo by velmi narocne nahodit tieto pdf data do CP na imhd rucne? Myslim ze by to vela ludi ocenilo aj napriek tomu, ze je to robota navyse a uz je par dni po zmene...
Reakcia na: LUKYmhd #5:
Ale no, nikde nepisem ze je to v pohode, ibaze som na ne natrafil NAHODOU, po to co som ich neuspesne hladal na imhd a vo vyhladavaci na webe dpmk. Mal som pouzit rozhorcenejsieho smajla. Nepaci sa mi ze dpmk hadze cez palubu beznych ludi, co tie zmeny az tak nesleduju a spoliehaju sa na vyhladavac
Reakcia na: tbus #3:
a to podla teba je v pohode toto takyto pristup k cestujucim? ano ja si to najdem lebo sa v tom vyznam a tí ostatní? je problem vydat normalny vylukovy CP? ako sorry ale tato neiformovanost zo strany dpmk je katastrofalna, absolutny nezaujem o cestujuceho, hladajte si co a ako chcete..ako mi ninule ktori pisal ze ved zo starozagorskej idu busy tak ako zo zastavky Huskova..fakt uzasne cize ja si to mam hladat, hadat a neviem co vsetko miesto toho aby sa vydali normalne vylukove CP na stranky a clovek si to vedel normalne pozriet,,vsade inde to tak funguje mrkni len sekciu BA či SNV teraz tiez je tam vyluka busov, a podobne len my samozrejme sme v KE že ano? tu nikdy nič nefungovalo, nefunguje ani fungovat nebude.
Reakcia na: tbus #3:
Sorry tbus, ale sám vieš, že v dnešnej dobe je vydávanie CP v PDF je rovnako divné a smutné, ako v období roku 2000 bolo tvrdenie dopravných podnikov, že CP na internete nie je treba zverejňovať... 😕
ale CP netrena načo rovno zrusime cele linky ani tu nie su ..super pristup fakt vivat Košice....
Dnes som 3 krát videl ísť tesne za sebou 72+71 len asi s minútovým odstupom. Dokonca aj priamo z Lingova. Kde pak soudruzi z DDR udělali chybu?