Školské spoje v školskom roku 2020/2021

Preprava na školských spojoch je povolená pre všetkých cestujúcich, ktorým môžu tieto linky uľahčiť cestovanie po meste.

Rovnako, ako po minulé roky, aj v aktuálnom školskom roku bolo zavedených niekoľko školských liniek v rámci celého mesta, ktoré premávajú každý pracovný deň počas školského roka. Na školských linkách je povolená preprava všetkých cestujúcich, prednostne však školopovinných detí a platí na nich bežná tarifa MHD, preprava žiakov a ostatných cestujúcich nie je bezplatná.


Zoznam liniek

  • Linka 11: Luník IX, sídlisko - Námestie osloboditeľov - SZŠ Važecká
  • Linka 20: (Poľov -) Pereš - Lorinčík - ZŠ Trebišovská - ZŠ Bernolákova - ...
  • Linka 25: Poľov - ZŠ Bernolákova - ...
  • Linka 26P: Poľov - Ludvíkov dvor, osada - ZŠ Šaca (Šaca, námestie) - ...
  • Linka 29: Kavečany, ZOO - Kavečany - ZŠ Polianska - ...
  • Linka Š1: Myslava, Maša - KVP - Bratislavská - ZŠ Trebišovská - Spoločenský pavilón
  • Linka 964: Nad Jazerom, Važecká - Autocamping - SOŠ automobilová - KVP - Sever - ZŠ Belehradská
  • Linka 966: Nad Jazerom, Važecká - Darg. Hrdinov - Sídl. Ťahanovce - Sever - Ružová, OC Galéria - Spojená škola Vojenská
  • Linka 970: Poliklinika Sever - KVP - Západ - Železníky - Krásna - Nad Jazerom - Spojená škola Opatovská

Bližšie informácie o konkrétnych spojoch a zachádzkach nájdete v sekcii Užitočné informácie.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Konštruktívna pripomienka k poslednej vete: "Click ̲h̲e̲r̲e"/"Kliknite t̲u̲" a jeho obmeny patria k dávnym webovým zlozvykom, svojho času boli aj na top-lisotch pre danú tematiku. (Text nemá riešiť, či sa čitateľ naviguje klikaním alebo nejako inak a "tu" nemá obsahovú hodnotu.) Profesionálne sa to rieši preštylizovaním vety tak, aby hypertextový odkaz tvorili slová s popisom odkazovaného obsahu. V tomto prípade napríklad takto:

V sekcii Užitočné informácie (v hornej ponuke) nájdete b̲l̲i̲ž̲š̲i̲e̲ ̲i̲n̲f̲o̲r̲m̲á̲c̲i̲e̲ ̲o̲ ̲k̲o̲n̲k̲r̲é̲t̲n̲y̲c̲h̲ ̲s̲p̲o̲j̲o̲c̲h̲ ̲a̲ ̲z̲a̲c̲h̲á̲d̲z̲k̲a̲c̲h.
Reakcia na: Dispecer #6:
mne samému príde ten systém školských spojov trošku neprehľadný, ale ak majú byť spojenia Poľova, či Lorinčíka s vybranými školami v Košiciach, tak to asi inak, ako zachádzkou na trase, nepôjde
hlavne už som zachytili aj ohlasy na to, že na zastávkach, kde tie spoje zachádzajú nie sú CP
Reakcia na: romeo #5:
Hej, nie je to práve najlepšie riešenie, ktoré sa zvolilo... 😐
Reakcia na: Dispecer #4:
čiže v spodnom riadku? Ale aj tak si to všimne minimum ľudí, keby bolo ak som písal predtým, alebo písmeno za číslom linky tak si to človek skôr všimne
Reakcia na: romeo #3:
Označené sú, minimálne na prednej tabuli (vidno to trošku aj na ilustračnej fotke, keď si ju rozklikneš).
Tie spoje na bežných linkách by mali byť označené- napríklad S20 alebo tak nejak, lebo cestujúci si nepamätá kedy ide školský spoj na tabuliach nie je nič. Mne sa stalo,že som nastúpil na 20ku, a až keď zahlásilo zastávku som si to uvedomil a nelogické tiež je,že prejde cez zastávku soša bez zastavenia, spraví okruh na bernolačku a až potom sa vráti na soša. Keby prv zastavil keď prechádza prvý krát okolo,tak by aspoň vystúpila časť ľudí a bolo by viac miesta pre deti.
Reakcia na: Urbanway 2423 #1:
Teoreticky by to malo takto fungovať, prakticky však k tomu asi nedochádza. 🙂
Mňa by zaujímalo, čo znamená že "je povolená preprava všetkých cestujúcich, prednostne však školopovinných detí"? To akože keď by bol spoj plný dospelých a deti by sa nezmestili, tak by dospelých vyhodili, alebo ako si to mám predstaviť?