Zmeny v tarife DPMK od 1.6.2020 (od 1.6.2020)

Pozitívnou zmenou je úprava podmienky na využitie rodinného lístka a znovuzavedenie bezplatnej prepravy pre obete komunizmu, ale aj zľavnenej prepravy pre držiteľov Zlatej Janského plakety..

Podmienka na využitie „rodinného cestovného lístka“ (platný počas víkendov a sviatkov) bola zmenená tak, aby ju dokázala využiť širšia skupina cestujúcich. Pred zmenou tarify platilo, že tento lístok je určený pre dve dospelé osoby a súčasne maximálne pre tri deti. Aktuálna podoba znie, že maximálne šesť detí bude môcť sprevádzať už aj jeden dospelý (maximálne dvaja dospelí). Cena ani doba platnosti sa nezmenila, lístok stojí 1 euro a je platný 60 minút.

 

Doživotnú bezplatnú prepravu môžu využívať nositelia medaily MUDr. Kňazovického či Diamantovej Janského plakety, držitelia Zlatej Janského plakety budú môcť využiť zľavnenú prepravu.

 

Bezplatná preprava sa opätovne zaviedla pri splnení potrebných podmienok pre obete komunizmu. Oproti úprave spred 1. septembra 2019 sa bezplatná doprava bude poskytovať len priamo poškodeným osobám a rodinným príslušníkom žijúcich aj nežijúcich poškodených osôb, ktoré majú trvalé bydlisko v meste Košice. Títo obyvatelia musia byť držiteľmi preukazov, ktoré to potvrdzujú. Nárok na bezplatnú prepravu získajú na základe bezkontaktnej čipovej karty na 365 dní s povinnosťou jej predlžovania minimálne raz za rok.

 

Predĺženie platnosti časových lístkov platných v období 9. až 31. marec 2020 je v platnosti. Predĺženie ich platnosti o ďalších 60 dní po skončení pandémie koronavírusu bolo zrušené z dôvodu výrazného výpadku tržieb, ktoré ovplyvnila mimoriadna situácia.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: lumbert #2:
Len taký menší detail, že nie každý darca, môže darovať aj doštičky
Reakcia na: fifa76 #1:
Zľavnené cestovné pre držiteľov Zlatej Jánskeho plakety je výrazom toho, že si ich nikto neváži? Asi nerozumiem...
Reakcia na: fifa76 #1:
Ono na to v skutočnosti ani netreba 10 rokov. Darcovstvo krvných doštičiek sa berie ako dva odbery krvi; a kým krv možno v prípade mužov darovať raz za štvrťrok, doštičky môžeš darovať každý mesiac. Za rok môžeš tak získať 24 odberov, Zlatú Jánskeho plaketu máš za čosi vyše troch rokov. 😋
Neuveriteľné, že v Bratislave si cenia držiteľov Zlatej Janského plakety a v Košiciach to nie je možné. Zrejme 10 rokov darovania krvi v Košiciach nepostačuje na benefit vo forme bezplatného cestovania. Smutné🙁