Oznam o zmenách v prevádzke MHD (od 11.5.2020)

Zmeny sa dotknú liniek 56 a 18, opätovne budú platiť všetky zastávky na znamenie.

V rámci uvoľňovania opatrení prijatých na zamedzenie šírenia nového koronavírusu a predpokladanému zvýšeniu počtu cestujúcich v prostriedkoch MHD dochádza od pondelka 11.05.2020 k nasledovným zmenám:

Linka 18 bude premávať v režime školské prázdniny. Linka 56 bude premávať v špeciálnom režime podľa novovytvoreného cestovného poriadku. Zároveň dôjde ku posilneniu kapacity električkovej linky 9.

Opätovne sa zavádzajú zastávky na znamenie v pôvodnom rozsahu. Cestujúci teda bude povinný dať vodičovi znamenie na výstup z vozidla. Pre nástup do vozidla stačí, ak cestujúci stojí v zastávke. Vodič je povinný zastaviť.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #9:
no ved to myslim celkovo ze chýba CP mali ho poskytnut co si mam tie intervaly a casy tej 56stky domysliet?
Reakcia na: LUKYmhd #8:
Ak na imhd.sk nie je, tak zjavne ho DPMK neposkytol...😐
Reakcia na: tbus #7:
ale dočasny CP by sa hodil...dufam ze bude aspon na zastávkach.
Reakcia na: Paťo #6:
premáva v špičkách medzi spojmi linky 52
A kde môžem nájsť cp linky 56?
Reakcia na: Iv #4:
ano čosi som čital že už sa má precháduaz na prazdnonový režim pomaly.. tak uvidime. počul som ze tak od 14. 5. a tak ...uz by mohli no 🙂
Reakcia na: LUKYmhd #3:
Zo stránky mesta:
Polaček informoval aj o ďalšom rozhodnutí Finančného krízového štábu, na základe ktorého bude MHD v meste v súvislosti s uvoľňovaním opatrení od pondelka do štvrtka postupne prechádzať zo súčasnej prevádzky ako počas víkendu na „hustejší“ prázdninový režim. To bude znamenať najmä väčší počet spojov počas rannej a popoludňajšej špičky. Od budúceho týždňa pribudne celkovo 25 vypravených autobusov, čo ocenia Košičania, ktorí budú chodiť v tom čase do a z práce.
Reakcia na: Jaroslaw #2:
No predpokladam ze na L9 ide o posilnenie v zmysle nasadenia velkokapacitných električiek. A zacne premavat linka 18 a 56, linka 55 uuz premava davno resp, ona premava počas celej krizy.
Reakcia na: Jaroslaw #1:
No, aby to bolo v obraze, si myslím, že všetky MHD budú i naďalej premávať ako cez voľné dni. Tak, výrus pekne nech sa v plných busoch a električkách cez deň množí 😷
Zatiaľ som sa nedočítal okrem zmien L18 a L55 a zastávkach na Znamenie a "posilneniu kapacity" na L9, nič aké uvolňovanie dpmk spomína. Či ide o navrat liniek do režimu prázdniny alebo škol.rok???