Do MHD s rúškom (16.3.2020 - 7.3.2021)

Cestovanie MHD je povolené len s nasadenými ochrannými prostriedkami na tvári

Mesto Košice vyzýva cestujúcich, aby od pondelka 16. marca 2020 v prostriedkoch košickej MHD nosili rúška, prípadne šatky, šály alebo iné podobné účinné ochranné pomôcky, ktoré môžu zamedziť prenos koronavírusu na iných cestujúcich alebo vodiča. Tieto sprísnené opatrenia v koordinácii s ďalšími krajskými mestami prijalo vedenie mesta Košice na rokovaní Krízového štábu mesta, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu popoludní.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: myslavcan #1:
Doplnila by sa hláška z palubáku na štýl "Žiadame cestujúcich bez platného cestovného dokladu...": "Žiadame cestujúcich bez rúška na tvári, aby opustili vozidlo." 🙂 Ak tomu dobre rozumiem, účelom tej existujúcej hlášky je vyvolať sociálny tlak, keď cestujúci zakrátko začnú zamračene pozerať na zjavných vinníkov a vozidlo ostáva stáť na zastávke s otvorenými dverami. Vždy, keď som zažil tú prvú hlášku, fungovalo to takto dosť dobre. Stačilo ju zopakovať druhý krát a "cestujúci bez..." sa pratali von. Tá hláška ale nebola nijako povinná a využíva ju iba málo vodičov.
Inou možnosťou by bolo ku každému hláseniu zastávky doplniť "preprava je povolená iba s rúškom". Znovu sociálny tlak, pohľady, slovné výzvy. Ale to by asi viedlo ku konfliktom počas jazdy, takže asi nie... iba som rozmyšľal nahlas.
Ak dobre čítam, tak je to "len" výzva na nosenie rúška, nie je to tak, že bez rúška bude cestujúcim zakázaný vstup do vozidla. Vlastne si ani neviem celkom dobre predstaviť ako by sa taký zákaz vymáhal.