Sci-fi: Predvolebné zlepšováky MHD

Dopravný poník prichádza s ďalšími skvelými nápadmi.

Ako iste všetci cítite, v týchto chvíľach vrcholí predvolebný rok. Je to obdobie plné farebných zmien, moderných ekologických inovácií a skvelých rozhodnutí v prospech občana (doposiaľ sa nám však nepodarilo zistiť, ktorého občana). Každým dňom prichádzajú nové a nové pozitívne správy. Košičania sa už nevedia dočkať a odpočítavajú posledné dni a hodiny, aby mohli opäť s radosťou ísť voliť.

Mestský Dopravný poník je v tomto období na nohách a pracuje viac ako 24 hodín denne, aby v tomto čarovnom období, kedý je všetko možné, tiež prispel ku skrášleniu životov obyvateľov mesta, najmä cestujúcich. Denne dostáva množstvo podnetov na zmeny trás liniek, úpravy cestovných poriadkov, či úplne nové trasy liniek. Vzhľadom na nedostatok písmen abecedy nemôže vyhovieť všetkým požiadavkám, preto sa cestujúcich snaží obveseliť aj inými spôsobmi, najmä obnovou vozidlového a mestského parku. Najlepšie predvolebné vychytávky si predstavíme v tomto článku.

Časť cestujúcich zo Sídliska Al Jazeerom sa sťažovala, že musí cestovať starými električkami. Mechanici z úseku údržby skanzenu a prevádzky koľajových povozov preto začali postupne modernizovať staré električky T3 využívajúc nevyužité komponenty z električiek povaľujúcich sa v halách. Do povozov sa montujú moderné prvky, ktoré určite poznáte z modernizovaných električiek a ktoré sú zárukou bezpečnej jazdy. Električky sa dočkajú aj klimatizácie a elektronických tabúľ, ktoré boli vyťažené zo zbytočných vlečiek kĺbových autobusov SOR.

Električky T3 s modernými prvkami 21. storočia

Obyvatelia Sídliska VKV a Furče sa sťažovali, že im pod oknami stále smradia staré trolejbusy. Požadovali preto nahradenie všetkých neekologických trolejbusov novými voňavými autobusmi. Vzhľadom na vysoké napätie, ktoré vzniklo pri myšlienke ich úplného rušenia a následného odvolávania trolejového vedenia, nakoniec Poník prijal kompromisné riešenie v podobe modernizácie smradľavých trolejbusov. Rovnako ako v prípade električiek sa využívajú diely z nepotrebných autobusov. Vyzerá to dobre a o rok sa uvidí.

Trollejbus

Modernizovaný farebný trolejbus

Obyvatelia obytnej zóny Pannoráma na kopci Haring-cash len pred pár dňami dostali novú linku s úplne novými elektrobusmi (prvými vo vesmíre). Neboli však spokojní s tým, že elektrobusy sú akosi menšie a majú málo dverí. Dopravný poník tak zabil dve muchy jednou ranou a nevyužité elektrobusy použil pri prestavbe využívaných elektrobusov na požadovanú dĺžku. Obyvatelia tak dostali plnohodnotné vozidlo so štyroma dverami.

lingov

SOR EBN Tisíc

Ak ste si mysleli, že záhradkári sa nesťažujú, ste na omyle. Práve tí spísali petíciu a požadovali najmodernejšie autobusy aj na tú svoju linku. Keďže v roku 2014 je moderné cestovať hrbatým autobusom, Dopravný poník podľa prelomového dizajnu upravuje všetky rovné autobusy, ktoré zatiaľ nie sú prelomené. Turisti neovládajúci slovenský jazyk určite uvítajú názorné dizajnové prevedenie interiéru, ktoré hneď každému napovie, že ide o autobus premávajúci do horských oblastí.

vozidlo

Vysokohorský autobus na Hôrnom Bankove

Posledná väčšia skupina frflošov sa sťažovala na malé trolejbusy, do ktorých sa nikdy nikto nevojde. Riešenie tohto problému najprv spočívalo v nevypravovaní týchto trolejbusov. Vtedy sa však objavili ďalší frfloši, ktorí poukázali na to, že malé trolejbusy ostávajú nevyužité. Kedže ku dohode medzi dvoma frflošmi nikdy nedôjde, rozhodol sa Poník až do volieb malé trolejbusy ukryť neďaleko ZOO Kavečany, kde momentálne slúžia ako prístrešok pre zver v rámci projektu "Hlavné mesto elektromobility pre všetkých, aj pre zvieratá". Aký bude ich ďalší osud závisí od výsledku volieb a od počasia. Dúfajme, že si na ne ešte niekto spomenie.

Nenápadný trolejbus

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: veteran #4:
Nie je pravda, ze sa niekto stavil, ze dojde peso z Domu na stanicu skor ako elektricka lebo vsetci vedia ze pride skor 😃 no ja z toho nemozem 😃 lepsia vyhovorkyna jak Karaffova
Inak sci-fi o košickej MHD písali už v roku 1935 ?
http://dkatalog.svkk.sk/sckno/000374081/1935/image-0640.jpg

...spodná polovica, ľavá strana, článok Tlačová oprava ? ? ?
Nebolo by zveri v ZOO lepsie v ekologickom a stvordverovom buse? 😃
Sakra zase musím čistiť okenou oprskaný monitor...? ? ?