Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Na NMM nabúral peugeot do 5103 (Linka 22)
Na križovatke Trieda SNP-Laborecká mal ťukes aj dispečer s ďalším peugeotom
Reakcia na: Astor #56656:
O3131: 3506 (22:43 z Vyš. Opátskeho)
Reakcia na: Astor #56654:
O3131: 5710
4004: 4711 ? ? ?
Nepríčetná jazda zo Vstupného Areálu, pomalá, zo strany na stranu, pán vodič servítka pred papulou, okná otvorené, klíma pustená.. ?
3131: 5613, 5610, 5714/z (spoj s odchodom o 14.21 zo zastávky Maša) (5710)
3132: 5709

3103: 5619
Reakcia na: 3701 #56652:
Uz o 18:45 nakladali auto na odtahovku a vsetko jazdilo ako slo.
Aktualne na prejazde pri starej nemocnici sa #501 zrazila s autom. V smere Važec/Barca chodia ZV #5757, #5718 a #5713, smer mesto je prejazdný, 6-ky a R5-ky koncia na NO.
Pred pár minútami súprava 509+418 na NO smer Dom umenia.
#364 prave tahana z USS vozidlom #517
Reakcia na: tbus #56648:
ZV miesto 3328
dnes som videl na Kostolianskej voľajaký 15m Solaris, to bol na L14?
L15 už jazdia na Exnárovu..
Reakcia na: Yogi616 #56644:
toto asi nemas z vlastnej hlavy. ci ??
Reakcia na: toriak #56643:
mala by to byt #525 - CVIČNÁ JAZDA ?
Do 30.9.2015 bude dodaných 28 ks električiek Vario LF2 plus s dĺžkou 22,5 m od dodávateľa Pragoimex, a.s. Praha, ktorý uspel vo verejnej súťaží na nákup električiek. Celková hodnota kontraktu je 40,57 mil EUR. V tomto roku bude dodaných 10 ks električiek, zvyšných 18 kusov v priebehu roku 2015. Táto investícia bude spolufinancovaná zo zdrojov EÚ vo výške 95 % z celkovej hodnoty kontraktu, 5 % predstavuje spoluúčasť DPMK, a.s.. Súčasťou súťaže na nákup 23 električiek bola aj opcia na dodanie ďalších 23 kusov. Z dôvodu nižšej vysúťaženej ceny ako bola cena predpokladaná, bolo možné ešte v tomto programovacom období využiť opciu na nákup ďalších 5 kusov.

Týmito investíciami sa výrazne zlepší technický stav vozového parku. V rámci projektov dopravnej infraštruktúry financovaných zo zdrojov EÚ je potrebné spomenúť projekty modernizácie električkových tratí, kde je žiadateľom Mesto Košice. V prvej etape, ktorá by mala byť realizovaná v období júl až november 2014, by mali byť modernizované trate o celkovej dĺžke 12,35 km. Po týchto modernizovaných tratiach by mali jazdiť do konca roka 2014 nové električky Vario LF2 plus.

Predpokladáme, že v prípade vyčlenenia ďalších zdrojov, bude možné v nasledujúcom programovacom období 2015-2020 využiť opciu na ďalších 18 električiek. Podiel električkovej trakcie predstavuje asi 25 % z celkového podielu, čo znamená asi 3,8 mil. vozkm ročne. Na splnenie tohoto objemu najazdených km potrebuje DPMK asi 80 električiek. Ak by došlo k využitiu opcie, tak by bol vozový park električiek obnovený na 60 %. To znamená, že v budúcnosti vzhľadom na technický stav a priemerný vek aktuálneho vozového parku električiek bude potrebné hľadať ďalšie zdroje na ich obnovu. V horizonte najbližších 5 až 10 rokov bude potrebné modernizovať alebo obstarať ďalších 30 až 40 električiek. Toto samozrejme bude závisieť od finančných možností DPMK, a.s., respektíve akcionára spoločnosti.

Ďalším zo zámerov, ktoré sa začnú realizovať v tomto roku, je projekt modernizácie električkového depa, ktorý počíta s výstavbou novej haly ťažkej a ľahkej údržby. Projekt by mal byť spolufinancovaný zo zdrojov EÚ vo výške 95%, spolufinancovanie DPMK, a.s. predstavuje 5% z hodnoty kontraktu. Na realizáciu tohto projektu by malo byť vyčlenených takmer 40 mil EUR. V priebehu 1.polroku 2014 bude spracovaná technicko - ekonomická štúdia tohoto projektu. Následne by mala byť vyhlásený súťaž na spracovateľa projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konanie. Predpokladáme, že projekt by sa mohol začať realizovať na jeseň 2015.

Investície, ktoré sa pripravovali v roku 2013 a budú realizované v roku 2014 a 2015, zásadným spôsobom zmenia situáciu v DPMK, a.s.. Cieľom týchto investícií je zvýšenie bezpečnosti a kultúrnosti prepravy cestujúcej verejnosti a snaha zvýšiť počet cestujúcich. Z hľadiska prijatej Stratégie stabilizácie a a rozvoja je dôležité nasledujúce procesy:
• obnova vozidlového parku autobusovej dopravy - rok 2014
• obnova koľajových tratí a trolejového vedenia - rok 2015
• obnova vozidlového parku električiek - rok 2015
• analyzovať možnosti ďalšieho rozvoja trolejbusovej dopravy - rok 2015

Cieľom týchto opatrená je modernizácia technického stavu vozidiel a tratí, zvýšenie bezpečnosti a komfortu cestovania a vrátenie cestujúcich do prostriedkov hromadnej dopravy.

V horizonte najbližších 2 až 4 rokov je potrebné dosiahnuť nasledujúci stav:
• 200 autobusov, čím bude ukončená obnova vozového parku autobusovej dopravy
• 90 električiek, čo je množstvo postačujúce na pokrytie výkonov požadovaných verejnosťou
• obnova 34 km električkových tratí

Naplnením týchto parametrov dosiahne DPMK stav, pri ktorom bude efektívne plniť požiadavky v zmysle Zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme s mestom Košice.
teraz vlnkovane KT pri sude smer NO - predpokladam ze #537 na mj/cj/tj
Reakcia na: Rudyke902 #56641:
Ako písal aj Yogi616 : pani vyhovorkyňa povedala (aj sa písalo niekde )že v októbri pravdepodobne už s ďalšími dvoma vozidlami ktorých dodávku očakávajú v preibehu septembra. Kto vie možno sa posnažia aj skôr ?
Reakcia na: Yogi616 #56635:
Tak to som dobre videl vtedy - ak som v nej už "nevidel sedieť mechy" , (aj som sa pýtal tu na fore na to), že asi už "pokročili" skušky ďalej.. Dúfam že dopadlo to všetko zatiaľ dobre, aj ten problém s podvozkom, a dalšie vozy čo prídu už budu "v pohode" ..
?
No a do prevádzky kedy ju daju? Hm- asi najprv musi prebehnuť nejaké "halo" v mediach a možno až po výluke.. ?
Reakcia na: toriak #56639:
ŇE

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.