Nie, KT8 je fyzicky článkové vozidlo. Keď sa však povie, na linku X bol vypravený vlak, môže to byť tak sólo (napr. T3, T6), ako aj KT8. Akurát čo sa týka vozidlových km, DPMK to vykazoval (vykazuje?) ako sólo vozidlo. Ale tu ide o nesprávnu interpretáciu, pretože aj keď KT8 je jedno celistvé kĺbové vozidlo (nie súprava vozidiel), vykazuje spotrebu a kapacitu ako 2 vozidlové jednotky.
Ayreon
Vladimir: Veeelmi pochybujem o zvyseni kultury cestovania pri Tvojom navrhu... To by mozno bolo mozne ? pri 8 min. v spicke, 12 v sedle a cez vikend je 20 a celkom to staci...