Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Bjorn #84056:
No máme prestupnu tarifu, lístok si na kartu kúpiš tiež, nejazdia uz T3, autobusy nie su ikarusy 280, takže nejaký posun tam určite je.
https://youtu.be/igI7vVwbvrE
Kedy také video natočí DPMK? Alebo čo sa za 30 rokov zmenilo?
Bezpečnosť na prvom mieste.
No keď človek odhadne vek tých autobusov Eurobusu podľa SPZ tiek, tak sa to dalo čakať pri údržbe a la Košice či východ.
Reakcia na: P1X3L3310 #84052:
Si asi mysli ze to zhorel autobus DPMK 😃
Reakcia na: reparil #84051:
súvis s dopravným podnikom❓
No prosím a ďalší https://www.aktuality.sk/clanok/739945/pri-kosiciach-horel-autobus-so-siestimi-cestujucimi/
K tomu tie kaziace sa rašiho kadibudky na koľajniciach , DPMK má veselo.. Oplatilo sa počkať. Len zneme čo sme zasiali.
Električka #819 v interiéri dačo strašne vrzga v zákrutách - dosť hlučne a nepríjemne 🙄
Reakcia na: Iv #84048:
Tak keby boli vonku Křižíky, to by som pochopil, ale včak s T1 a T2 sa jazdí rovnako ako so zrýchľovačovou T3, či to už majú vodiči v KE prepadnuté?
Reakcia na: Matejo #84046:
pretože momentálne prebieha výcvik vodičov na historické električky...
Reakcia na: Matejo #84046:
Neviem,ale ak by boli jazdy tak by to snáď napísali do programu.. Možno tí čo majú info nám ozrejmia ako to bude.
Reakcia na: romeo #84040:
Tak prečo boli potom vonku #212 a #203
Reakcia na: N/A #84043:
Čo keby si si miesto pozrel? Ja som za pozrel do fotomapy, pretože 700 km kvôli (kôly) tomu cestovať nebudem a konštatoval som, že tam (na východe) fakt nič nie je.
Reakcia na: N/A #84043:
A také, že nič výnimočnejšie, ako daná adresa v tom okolí zastávky nie je, ťa nenapadlo? 😎
Reakcia na: S499.1023 #84042:
No nie, ale neverím, že sa v okolí nič iné (ulica, miesto), podľa ktorého by mohla byť pomenovaná. Alebo je číslo 125 pre Košičanov niečím výnimočné?
Reakcia na: N/A #84041:
A čo by si očakával? Nejaký svetový názov typu South Avenue near ESM Intersection 😂 ?
Zastávka Južná trieda č. 125 - prečo má v Košiciach taký neoriginálny (vidiecky) názov ako v nejakej malej obci obsluhovanej SADkou?🙄
Zverejnili program DOD,vyzerá to že jazdy nebudú žiadne iba výstava vozidiel:

https://www.dpmk.sk/aktuality/2019/dpmk-pozyva-na-den-otvorenych-dveri-dod
Reakcia na: Iv #84037:
Vďaka za obrázky. Urobilo mi to radosť.
Lokomotiva bola vyrobená v roku 1917.
Povodne jazdila na trati Langenthal - Melchnau - Bahn (LMB)
Na tom prednom šedom dieli boli povodne aj nárazníky na spriahanie s normálne rozchodnými vagonmi na podvalníkoch*. Preto poloha háku aj nárazníkov bola vyššia než je na normálne rozchodných vozidlách. Viac zo života mašinky v domovskej zemi ako aj ukážka prepravy vozov na podvalníkoch je na týchto obrázkoch,
http://www.suisse-express.be/compagnies/Asm/RVO%20(Regionalverkehr%20Oberaargau)%20(OJB+LJB+LMB)/Ge%204-4%20126/index.html

*/ Podvalníky boli malé podvozky, ktoré umožnovali prepravu normálne rozchodných vagónov na úzkorozchodných tratiach. V Čechách sa to dodnes sporadicky prevádzkuje na Jindřichohradeckých místních drahách /JHMD/

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.