Reakcia na: S499.1023 #81521:
Tak otvorený zvršok je v prvom rade lacnejší a jednoduchší na údržbu. Tým by sa dali ušetrené peniaze použiť napríklad na lepšiu informačnú technológiu alebo na nejaké iné veci, ktoré by projektant navrhol. To, že je hlučnejší by nevadilo, pretože tam nikdy nebude bytová výstavba. Podľa mňa by to navyše vyzeralo lepšie ako asfalt. Ako keby ho už nebolo dosť v Košiciach. To je môj názor. V čom je podľa teba lepšia terajšia voľba, kde nalejú betón na podvaly a na vrch dajú asfalt? Lebo autobusy po takomto vyhotovení aj tak nemôžu jazdiť.
cedin
Inak škoda, samozrejme, čokoľvek štandardné 12 m-ové by bolo vhodnejšie.
Preto vravím časť, lebo až také veľké využitie pre elektrobusy v KE nie je (premávanie celý deň na jedno nabitie nezvládnu) a zrejme to kompetentným dôjde.
A budovať po konečných rýchlonabíjačky v situácii, keď všetky získané elektrobusy majú veľké (a teda drahšie) baterky, ktoré by sa rýchlym dobíjaním zrejme rýchlejšie ničili, nedáva veľmi zmysel...