Reakcia na: Dimi #78510:
Môžem dosvedčiť, čo píše. Niekoľkokrát som v totálne prázdnom Taškentwagene zažil ustavičné rosenie okien. Podotýkam, v prázdnom (max. 2-3 osoby). Jeden prípad bol v decembri minulého roku, vtedy bolo podobne sychravo. To dajme tomu nepočítajme. Lenže keď sa detto začalo opakovať napr. v októbri t. r., vtedy nebolo ani sychravo, ani nebol lejak, električka bola prázdna, je to prinajmenšom podozrivé... A to som vtedy šiel smer USS a tým istým vozom hneď späť. Dennodenne skoro ráno zažívam rosenie skiel v preplnenej desiatke, preto ma to v prípade električiek udivuje.
Fyzikálne to vysvetliť ale neviem. Nie som fyzik. Milerád si to ale nechám nejako vysvetliť.
Krásne som si to otestoval v prázdnej R1 na rýchlodráhe... a potom tam choď napríklad s rovnako prázdnym KT
Tatranka
Raši sľubuje, že mesto nepríde ani o euro
"V súčasnosti sa začala prevádzka na časti električkových tratí, ktoré súvisia s modernizáciou električkových uzlov. Električky začali premávať napríklad na triede SNP. Čaká sa už len na rozhodnutie dráhového úradu Košického samosprávneho kraja. Veríme, že príde v najbližších dňoch, aby sa mohli uviesť do prevádzky aj ostatné modernizované trate," povedal primátor Richard Raši (Smer).
Dodal, že kolaudácia nie je podmienená skúškou prejazdu aj súpravy tram train, technická špecifikácia a dimenzia tratí je taká, že problém nebude, robilo sa tak aj v iných mestách.
"Čo sa týka eurofondov, všetko je v poriadku. Mesto nestratí ani euro z čerpania nenávratného finančného príspevku," povedal Raši.
Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8104758/elektricky-premavaju-len-v-sirsom-centre-kosic-a-v-obmedzenom-rezime.html#ixzz3uInNmqQM
Kto mi ukáže jediné mesto na Slovensku, kde sa skúšal tram train má u primátora Primátorský punč... Za svoje samozrejme. ?