Reakcia na: LC #71825:
Miskolcu mozme len tisko zavidiet ? zato "slavne" DPMK na cele s korunovanou dutou rurou Karafovou sa muselo poriadne prachmi nabalit vramci tendra a kupit ultralacne rachotiny varia, ktore by uz dnes defacto ziadne moderne mesto v EU kde je tram doprava nekupilo..no my musime byt "svetovi a unikatni" zas sa nam len vsetci budu smiat ze co tu za cuda nam behaju po kolajniciach,akoby prerobene T3 z cias komunizmu ? cele zle toto..ked uz budu nove kolajnice ,mali sa uz nakupit poriadne moderne nizkopodlazne bricky s klimou ci uz od Skody alebo Caf-u prip inej podobnej znacky(napr Alstom), nie tieto vysokopodlazne cuda co sa na moderne bricky len hraju a napadne podobaju na T3 z ery komancov ? kedy uz potom dostaneme zase taku sancu vramci tendra a dotacii z EU fondov na kupu poriadnych briciek?podla mna tak skoro to urcite nebude..najma po podozreni z machinacii,tunelovania vramci tendra a prania spinavych penazi.. pritom EU nam poskytla dostatok financii,1 zakupena brika mala stat podstatne viac ako tie co sa nakupia..cize zas vopred urceny a zmanipulovany vitaz.. ..ozaj neviete co je s odvolanim sa CAF-u vramci tendra, nic nove?
Rudyke902
A ešte k tým VP a vlnkovaniu .. viem že je to ešte predčasné, ale už ak je v pláne kúpa tých nových vozov, predpokladám teda že väčšina T3 sa potom asi aj vyradí - tak bolo by podľa mna uvažovat aj nad tým, a vozy ktoré skončia na koľaji smrti by už vlnkovat ani netrebalo, na ten rok je to podla mna zbytočne, nie? Stačila by uprava laku kde je to nevyhnutne.. Ved kolko vozov aj tak jazdi ešte v povodných farbách.. a ešte aj dlho bude.. Myslím ale že tie KT-čka celkom dobre nakoniec vyzeraju v tých vlnkách, bude to asi najskôr jediný typ v ktorom všetky budu v novom unifiku čo sa týka všetkých električiek - mimo NP vozov.. Aj ked aj tie by sa mohli postupne potom dostať na rad. ?