Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: veteran #69388:
A to jedno pasmo naozaj mate? Je v tarife stanovene ze existuje nejake pasmo?
Reakcia na: Dispecer #69384:
No ak to posúvame do tejto roviny, tak máme jedno pásmo a zvyšných [nekonečno - 1] možných pásem nemáme ? ?

Máme pásmo označené ako T1, ale taký text sa vysvietiť nedá, takže by tam mala byť určite jednotka. Terajšia nula sa dá pochopiť rôzne... (zavádzanie cestujúceho). Alebo keď už, tak nech tam nesvieti nič. Aj to by bolo aké-také riešenie.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/457352_10151748086604311_1966906817_o.jpg

Gusté a celkom luxusný vzhľad. Budúce SORy by ho už tiež mohli mať ? ? ?
(Kto by neporozumel, tak gusté, je spojenie dvoch slov good a husté ? ? )
Reakcia na: Antihranol #69385:
Je jedno pásme oficiálne označené 1?
Reakcia na: Dispecer #69384:
Je to jedno pásmo oficiálne označené 0?
Reakcia na: veteran #69383:
Tak momentálne je to čo sa týka pásma úplne jedno, čo tam zobrazuje, keďže tarifné pásme je až jedno... ?
Reakcia na: Citelis Maniak #69382:
Už píše vo viacerých vozoch - napr. včera v 5226, 5235... Akurát pásmo je furt 0. Na to bude ešte asi treba ďalšie štyri mesiace vysokokvalitnej inžinierskej práce.
Asi stal zazrak, ale dnes okolo 11:45 som isiel L16 smer Podhradova v 5221, a uz pisalo zastavky... Emtrest konecne nieco urobil 😃
Reakcia na: Iv #69377:
Do pr...
Reakcia na: Yogi616 #69378:
nemajú to len vozy z Hornádskej /tak v prvej polovici augusta už budú všade, zastávky zatiaľ presne polovica/, ale nové sa tlačiť určite nebudú....na podpísanie objednávky plus opravenie schémy sa čakalo asi tak tri mesiace....
Reakcia na: Iv #69377:
Tak plno autobusov ich ešte nemá, zatiaľ len električky by mali byť komplet.
v schéme MHD je chyba, na VA USS chýbajú linky 26, R1, R2, RA1, RA2, tak si to opravte...škoda len, že táto verzia sa dala vytlačiť do zastávok a vozidiel....
Reakcia na: Kona #69371:
Olomouc: lf+/o 24/2/64 = 90(sedadla/sklopne/statie)
Kosice: lf 20/2/76 = 98
Usporiadanie 2+1: 33/0/58 = 91
pri 4os/m2
Ešte doplním: Vario LF (podľa Pragoimexu) - 149 osôb
tiež obsaditeľnosť 8 osôb/m2
Reakcia na: Antihranol #69372:
Štatistiku mám z oficiálnych stránok Pragoimexu, z olomouckej stránky a z tejto stránky a musím povedať, že čo stránka, to iný údaj.
Vario LF+/o (podľa Olomouca) - 155 osôb max. obsaditeľnosť
Vario LF+ (podľa Pragoimexu) - 150 osôb max. obsad.
Vario LF (podľa Košíc) - 173 osôb max. obsad.
Vario LF.S (podľa Olomouca) - 159 osôb
Vario LF.E (podľa Olomouca) - 105 osôb

U posledného Varia ide o obsaditeľnosť 5 osôb/m2, u ostatných 8 osôb/m2.
Teraz mi povedzte, čo vlastne oficiálne platí. ? ? ?
Reakcia na: Kona #69371:
Čo to trepeš, preboha?
Reakcia na: Kona #69371:
Jak si už len na toto prišiel?
Reakcia na: Kona #69370:
A naviac, taká súprava LF+/o + LF+/o je viac kapacitnejšia ako Vario+Vario.
Reakcia na: Yogi616 #69369:
Tie texty sa síce presne nerovnajú, ale v našom nie je výslovne uvedené že musia mať dvere iba vpravo. Ona totižto neexistuje sólo električka, ktorá by bola obojsmerná (iba T6C5, ale tá už sa nevyrába). Tá električka LF+/o nie sama o sebe obojsmerná, iba v súprave sa môže stať obojsmernou. Sama o sebe je fyzicky jednosmerná (má iba jedno stanovište vodiča). Ak sa spriahnu dve také električky zadkami k sebe, je to už obojsmerná SÚPRAVA. Ale nemusia sa spriahovať iba zadkami k sebe, ale aj klasicky (zadok + čelo) a dokonca aj s normálnym Variom a vtedy sú iba jednosmerné. To že má dvere aj vľavo v tomto prípade na tom nič nemení, je to stále jednosmerná električka. Naviac je to také pravo a ľavo stranné prevedenie spolu ? ? a dvere naľavo môžu poslúžiť ako núdzový východ, aj bez toho, žeby sa museli rozbiť okenné sklá a skákať z nich (neviem, či sa to už niekedy stalo, ale náhoda je vol ? ).

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.