No ak to posúvame do tejto roviny, tak máme jedno pásmo a zvyšných [nekonečno - 1] možných pásem nemáme ? ?
Máme pásmo označené ako T1, ale taký text sa vysvietiť nedá, takže by tam mala byť určite jednotka. Terajšia nula sa dá pochopiť rôzne... (zavádzanie cestujúceho). Alebo keď už, tak nech tam nesvieti nič. Aj to by bolo aké-také riešenie.
Už píše vo viacerých vozoch - napr. včera v 5226, 5235... Akurát pásmo je furt 0. Na to bude ešte asi treba ďalšie štyri mesiace vysokokvalitnej inžinierskej práce.
nemajú to len vozy z Hornádskej /tak v prvej polovici augusta už budú všade, zastávky zatiaľ presne polovica/, ale nové sa tlačiť určite nebudú....na podpísanie objednávky plus opravenie schémy sa čakalo asi tak tri mesiace....
v schéme MHD je chyba, na VA USS chýbajú linky 26, R1, R2, RA1, RA2, tak si to opravte...škoda len, že táto verzia sa dala vytlačiť do zastávok a vozidiel....
Štatistiku mám z oficiálnych stránok Pragoimexu, z olomouckej stránky a z tejto stránky a musím povedať, že čo stránka, to iný údaj.
Vario LF+/o (podľa Olomouca) - 155 osôb max. obsaditeľnosť
Vario LF+ (podľa Pragoimexu) - 150 osôb max. obsad.
Vario LF (podľa Košíc) - 173 osôb max. obsad.
Vario LF.S (podľa Olomouca) - 159 osôb
Vario LF.E (podľa Olomouca) - 105 osôb
U posledného Varia ide o obsaditeľnosť 5 osôb/m2, u ostatných 8 osôb/m2.
Teraz mi povedzte, čo vlastne oficiálne platí. ? ? ?
Tie texty sa síce presne nerovnajú, ale v našom nie je výslovne uvedené že musia mať dvere iba vpravo. Ona totižto neexistuje sólo električka, ktorá by bola obojsmerná (iba T6C5, ale tá už sa nevyrába). Tá električka LF+/o nie sama o sebe obojsmerná, iba v súprave sa môže stať obojsmernou. Sama o sebe je fyzicky jednosmerná (má iba jedno stanovište vodiča). Ak sa spriahnu dve také električky zadkami k sebe, je to už obojsmerná SÚPRAVA. Ale nemusia sa spriahovať iba zadkami k sebe, ale aj klasicky (zadok + čelo) a dokonca aj s normálnym Variom a vtedy sú iba jednosmerné. To že má dvere aj vľavo v tomto prípade na tom nič nemení, je to stále jednosmerná električka. Naviac je to také pravo a ľavo stranné prevedenie spolu ? ? a dvere naľavo môžu poslúžiť ako núdzový východ, aj bez toho, žeby sa museli rozbiť okenné sklá a skákať z nich (neviem, či sa to už niekedy stalo, ale náhoda je vol ? ).
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
myslavcan
Kosice: lf 20/2/76 = 98
Usporiadanie 2+1: 33/0/58 = 91
pri 4os/m2