Reakcia na: Rudyke902 #69284:
Lenže tu nejde o nevyužité fondy. Primárne boli určené tie € na stanicu v Bratislave. Lenže návrh sa ukázal ako nereálny a preto tie peniaze presunuli inde, aby sa peniaze mohli vyčerpať.V ďalšom programovom období sa bude DPMK zrejme uchádzať o peniaze na zvyšné električky v zmluve (teraz ich 40 či 46 určite nepríde, len polovica) a na ďalšie rekonštrukcie či výstavby nových tratí. Rekonštruovať bude chcieť napr. Jazero, to už sa rozoberalo aj tu na fóre.
Rudyke902
No zaraža ma jedna vec, ak je tu možnosť kupiť za EU peniaze nejake vozy, škoda že DP neuvažuje aj o kupe pár obojsmerných električiek.. My v KE sme ich tu mali dávno, aj ich máme a aj ich vieme použiť na určite linky, prípadne pri výlukách, v BA ich nikdy nemali a teraz ich idu pár kupovať z tých fondov, pričom KE nie.. S toho množstva čo je v pláne nakúpiť myslím že 5 ks sa mohli kľudne aj obojsmerne vozy kupiť aj v KE, ved do buducna sú všelijake uvahy, ktovie aky projekt sa kedy opráši a padli by vhod..( Napr, odbočka na letisko z rýchlodráhy, kľudne jednokoľajna trať by to "zvládla", atd.) , určite by sa uživili, tak ako v sučastnosti tych pár KT8 čo tun ešte máme.. Nehovoriac že NP je z nich dosť málo.. To len môj názor..