Reakcia na: Peter55 #60008:
narážal som skôr na tvoju vIlomeninu ? Re #60009 Tatranka: Čo sa týka stavu Hlavnej ulice z hľadiska jej dopravnej obslužnosti, tak je smutné, že stav pred jej rekonštrukciou bol na lepšej úrovni (nenarážam teraz na IAD). Táto "rekonštrukcia", pri ktorej sa preschustrovali milióny (nehovoriac o pozemkoch a budovách) z tohto hľadiska priniesla niekoľko krokov vzad. A to ani nespomínam dlažbu, ktorá sa tu vôbec nehodí.
Re #60010 VLI: Preto v tom treba pokračovať v ešte väčšej mierke, áno? ?
Re #60011 TA: Takýto systém napájania by bol v našich podmienkach použitý zrejme iba na Hlavnej (samozrejme ak rozvinieme túto sci-fi úvahu). Takže na tom jeden a pol kilometri by to až tak neúnosné nebolo vzhľadom na to, že trať by sa musela na novo budovať aj keby sa použili klasické troleje. Tých dva a pol kilometra by sa v našej sieti stratili, viac by som sa obával o údržbu, no na druhej strane keď vidím ako to funguje aj pod husto vysadenou alejou, tak by to mohlo prežiť aj naše pomery. Problém by bol v tom, že kvôli tomuto úseku by tade mohli jazdiť len na to prispôsobené vozy, čo znamená niekoľko desiatok nových.
tom2097
Také niečo si viem predstaviť na Hlavnej. Hoci je to drahšie ale estetickejšie ?