no mal som co vymysliet ..tlacitka. V elektrickach sa dava znamenie tym tlacidlom (ciernym) co je hore nad dverami to co sluzi na vystup s kocikom a v nudzi stlacte 3x..,bla bla. To u vodica zazvoni. Davat znamenie tlacidlom dopytoveho otvarania dveri je nezmysel kedze zatlacenie tychto tlacidiel u vodica nie je nijak indikovane
ano,ale ako das znamenie v 500,501,513,525,362+356,363+357,.......atď,atď...viem ze som pisal o RN.2,ale aj tam dava vacsinou cestujuci znamenie tym CIERNYM TLACITKOM...
tlacitka u KT8D5 RN.2 "Na znamenie" sa nachadzaju v A clanku iba na lavej strane (ak voz jazdi vpredu Ackom),cize tej kde sa dvere neotvaraju....cestujuci musi stlacit tlacidlo na opacnej strane...ale to az tak nevadi,lebo tlacidla sa nachadzaju na rozdiel od KT8D5 aj v "trojke" vpredu...v B clanku je to tak isto len tie tlacidla su uz nad dverami v smere jazdy....
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Isidor