Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
SOLARIS maniak: ach jaj... v kom čom V POLI... slovenčina naša rodná... ?
Reakcia na: *SOLARIS* maniak #16184:
fakt ´´horúca´´ informácia ?
Horúce info:

Autobusová linka č. 18 smerujúca na Námestie osloboditeľov má z dôvodu opravy cesty na Národnej triede nečakanú OBCHÁDZKU po trase: OD MIER-VODÁRENSKÁ a späť na pôvodnú trasu, čím vynecháva riadnu zastávku L18--"OD MIER" a zastavuje v zastávke L12. Obchádzka sa týka len smeru na Námestie osloboditeľov. Od Krajského úradu sa tvoria veľké kolóny, vozidlá stoja v križovatke "Komenského - Hlinkova" na koľajniciach. Už v tejto kolóne L18 načerpá meškanie a ďalšie tiež na obchádzke.

?
Dnes pokračuje oprava cesty, a to na Toryskej ulici, od križovatky Toryská-Popradská po križovatku Trieda SNP- Toryská. Rozfrézovaný je zatiaľ len pás pri krajnici (pri obrubníku) od potravín Lidl smerom ku OC Galéria.

Oprava cesty na Národnom námesti jé v plnom prúde. Pripravuje sa na nový "koberec". Momentálne pracuje valec.

Trolejbusovú linku č. 71 počas trolejbusovej výluky obsadili Ikarusy 280 a Ikarusy 435. Linku č. 72 obsadili autobusy z expresných (trhanárskych) liniek. T.j.: Novoplany, Ikarus-y 415, Karosy B932/ B932E. Tak tomu bude až do konca výluky.

Ikarus 280 #4206 na linke č. 71 (služba 71021-2) s odchodom z Lingova na 13:47, odviezol cestujúcich,len po HM Tesco, a to nie pre poruchu. (Nechcem bonzovať, že prečo, z pochopiteľných dôvodov) Vodič rannej zmeny dostal príkaz, že má ísť ako linka 71(x) ku HM Tesco a že odtiaľ pôjde náhradná doprava. Vozidlo 4206 sa potom presunulo do garáže. 4206 sa okolo cca 14:00 sa vrátil späť na linku a je tam doteraz.

Ikarus 435 #4301 má konečne odstránený "neodstániteľný" cieľ z predného display-a "MANIPULAČNÁ JAZDA" a to tak, že v poly linky mu zobrazuje stovky ako napr, dnes: "710" a v poly cieľa mu zobrazuje zbytok cieľa "MANIPULAČNÁ JAZDA" a to v podobe "ZDA" na konci display-a. Iné mu nezobrazí.

Ikarus 280 #4212 dnes na linke č.18 dostal poruchu na konečnej- "Námestie osloboditeľov" dostal poruchu. Miesto neho išiel Solaris Urbino 15, #3524. Zanedlho za ním prišlo dielenské vozidlo.

?
Okolo 15:00 na Nám. MMM vypadlo z T6 #604, zrejme v službe 02-45, posledné veľké (t.j. bez vetracej časti) bočné sklo. Takže po vykoľajeniach začínajú už aj vypadávať sklá...
Dnes pokračuje oprava ďalšieho úseku cesty. Tentokrát je to na Triede SNP, konkrétne pri MESTSKOM MAGISTRÁTE na križovatke Trieda SNP- Toryská. Cesta je "rozfrézovaná" smerom na sídl Nad jazerom od úrovne označníka električkovej zastávky smerom na Amfiteáter až do úrovne označníka el. zastávky smerom ku kruhovému objazdu a tiež časť cesty po autobusovú zastávku smerujúcu na sídl. KVP. Na uvedenom mieste je dopravný kolaps, nefungujú semafóry. Dopravu riadia robotníci. Autobusy a trolejbusy oškierajú spodnú časť, pretože musia doslova "zoskočiť" z riadnej cesty na "rozfrézovanú". Trolejbusy majú problém manévrovať zo zberačmy pri fréze.

Ďalšia oprava cesty je na križovatke ulíc Toryská-Popradská. Tiež je tu "rozfrézovaná" cesta, no tu robotníci dnes nepracovali, a tak ku dopravnému kolapsu nedošlo. Semafóry fungujú riadne.

?
Reakcia na: milan-cestujuci #16149:
nie je to možné. revízor svojou čítačkou kontroluje iba údaje uložené na čipovej karte. Databáza sa nachádza na podniku a je chránená [os. údaje]....

takže ak nemá čipovú kartu, nie je čo kontrolovať... ?
Reakcia na: Záchvat #16178:
hraničný priechod pri Skároši je otvorený, myslím, vždy 1 deň v auguste - mám taký dojem, že to býva druhá nedeľa (❓).
" Zrazu koniec " tam nie je. Asfaltka síce končí pod závorou, ale ďalej pokračuje relatívne široký trávnatý chodník, prechádza cez lúku ( už na maďarskej strane ) a potom sa mení na lesnú cestu.
Reakcia na: 5 #16176:
Ja snáď ešte doplnim: Absolvoval som to pred rokom, ale nadšenie sa nekonalo. Nepochopiteľné bolo odklonenie trasy zo Ždane cez pole na Trstené pri Hornáde. Zo Skároša síce viedla na čiaru asfaltka, ale bola to cesta do kopca ako strecha. Zrazu koniec, závora a les. Miestny občan ma ubezpečil, že ďalej nie je šanca, preto že ma stopnú a otvorené to je vraj iba raz v roku. Cesta späť viedla priamočiaro na Ždaňu. Myslím že takúto cyklotrasu isto nabudúce oželiem...
Reakcia na: 5 #16176:
Aha, cize jednak kvoli nespevnenemu povrchu ju nemozno pouzit za mokra, a jednak konci sice na ciare, ale komplet mimo hranicneho priechodu. Ja som sa uz chcel potesit, ze sa bude dat dostat z KE do Hidasnemeti pohodlne po asfaltovom cyklochodniku, a ono ani pohodlne, ani po asfalte, ani do Hidasnemeti 🙂
Reakcia na: Papyr #16166:
Viac informácií možno nájsť tu (viď aj mapu napravo):
http://www.cassovia.sk/newsread.php?newsid=3241

Začína sa v Krásnej - presne pri križovatke ulíc Golianova, Za mostom. Oficiálne končí v Skároši, ale dá sa pokračovať k hranici. Raz bola akcia, kedy sa dalo prejsť do Maďarska, ale teraz fakt neviem, či a ako to tam funguje dnes.

Ide skôr o výletnú či vyhliadkovú trasu, pohodlná určite nie je (ako sa tam píše, miestami vyjazdená traktormi). Z mojej skúsenosti poviem, že úsek od Košíc po Ždaňu bol v minulom roku v biednom stave, zarastený, miestami s brodením sa v blate... Nie je cyklotrasa ako cyklotrasa.
Dpmk dnes na stanici navaroval kolaje.A na starej nemocnici smerom na Zelezniky nalepil 12 a 29 z UPJS. 😃
Cesta(Národné námestie) od OD Beta - OD Mier po Zimný štadión a časť ulice Hlinkova v smere ku Krajskému úradu je už vyfrézovaná a pripravená na "nový koberec". Zo smeru od Krajského úradu (na Hlinkovej) sa tvoria kolóny, pretože cesta pred križovatkou je zúžená do jedného jazdného pruhu. Trolejbusy majú problém prechádzať okolo frézy a iných pracovných vozidiel na tomto úseku , lebo sa musia veľmi odkloniť od trolejového vedenia, a je veľmi otázne kedy mu spadnú zberače. Na všetkých uvedených miestach je po prejdení hocijakého vozidla hrozný prach.
Reakcia na: *SOLARIS* maniak #16171:
to druhé na čo som odpovedal platí pre 4201. Sorry ?
Reakcia na: TA #16169:
Išiel do šrotovne.
Reakcia na: TA #16168:
Revízory nastúpili na Hanojskej, keď už policajti boli privolaný na Madridskú. Takže vlasne ho vyhodiť ani nemohli.

Re #16169 TA: Hneď ako opilec odišiel, tak išiel normálne bez zdržania. On mal práve veľkú prestávku, takže len o ňu prišiel už 5 minútovým meškaním a tým vyšetrovaním mestskej polície, čo sa vlasne stalo. Keby nemal VP, tak by asi išla záloha.
Reakcia na: Sarko #16057:
v návale zlosti to " chuj.... " len tak vypadlo, sorry ? ?

A za tú jotu sa hanbí(ý)m ? ? ? ?.
Reakcia na: *SOLARIS* maniak #16156:
čo sa stalo s tým busom potom ❓
Reakcia na: *SOLARIS* maniak #16165:
ale veď v Prepravnom poriadku je kdesi uvedené, že človek, ktorý je opitý alebo najeko vyrušuje cestujúcich môže byť vyhodený z busu. Prečo to tí revízori neurobili ❓ To je také isté zatváranie očí, ako keď nastúpia revízori do busu na L 11 a povedia, že " po nasledujúcej zastávke prebehne v buse kontrola CL, ten kto ho nemá, nech vystúpi " - cigáni vystúpia a potom zvyšok osadenstva busu prekontrolujú!!!
Ikarus 435 #4301 má pokazený predný display BUSE. Nedá sa mu odstrániť cieľ "MANIPULAČNÁ JAZDA" . Tak jazdí z cieľom "MANIPULAČNÁ JAZDA" aj na linkách. Konkrétne včera na linke č. 56 a predvčerom na L18. V oboch prípadoch mal v pravom dolnom rohu pri čelnom skle linkovú tabuľku. Na vnútornom display-i sa to spočiatku tiež nedalo odstrániť, no napokon sa to našťastie podarilo odstrániť a ukazuje tam riadne ciele aj linky. Bočný display zobrazuje napr. linku 18: 18PULAČNÁ JAZDA. Zadný je začmudený (zobrazuje riadne) a tak poriadne nevidno čo je na ňom zobrazené.

Solaris Urbino 15 #3521 (dnes L32) má vymenený celý zadný kryt, chrániaci motor. Celý je biely a má na ňom len evidenčné číslo. Dnes som zistil, že tento Solaris má ešte starú verziu systému BUSE.

?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.