Neviem, či ste niekto z vás už bol pozorovať prevádzku na novej linke č. 5, ale dnes ma veľmi potešilo, že prevádzka na trase zo žel. stanice je opäť o niečo rušnejšia. Škoda, že sa nepodarilo zosúladiť CP medzi linkami 5, 6 a R1, ktoré sú v bežnom čase nasledovné:
-odchody zo Žel. stanice:
16 (L6), 29 (L5), 36 (L6), 47 (R1), 56 (L6), 59 (L5)
rozdiel medzi spojmi 13+7+11+9+3+17 min.
-odchody z SOU dopravného:
04 (L6), 21 (L5), 24 (L6), 31 (R1), 44 (L6), 51 (L5)
rozdiel medzi spojmi 17+3+7+13+7+13 min.
Je vidieť, že tie rozdiely sú dosť markantné, s rozdielom až 14 minút.
Ak by sa L5 viac prispôsobila CP linky R1 (20 min. spoločný interval), tak by sa dal urobiť krásny a súvislý 10 minútový interval...
-odchody zo Žel. stanice:
16 (L6), 29 (L5), 36 (L6), 47 (R1), 56 (L6), 59 (L5)
rozdiel medzi spojmi 13+7+11+9+3+17 min.
-odchody z SOU dopravného:
04 (L6), 21 (L5), 24 (L6), 31 (R1), 44 (L6), 51 (L5)
rozdiel medzi spojmi 17+3+7+13+7+13 min.
Je vidieť, že tie rozdiely sú dosť markantné, s rozdielom až 14 minút.
Ak by sa L5 viac prispôsobila CP linky R1 (20 min. spoločný interval), tak by sa dal urobiť krásny a súvislý 10 minútový interval...

Sarko
Problém vodnej nádrže Zemplínskej šírava spočíva v silnom znečistení a problematickom čistení takej veľkej vodnej plochy. Dopočul som sa z druhej ruky, že v najbližších rokoch by malo dôsť k predeleniu nádrže na 3 sektory, ktoré sa postupne vypustia a vyčistia. Až potom bude možné uvažovať nad skvalitnením služieb, v minulosti veľmi známeho a obľúbeného letoviska.