Neviem, či ste včera sledovali TV Naša ale boli tam naši vyvolení. Okrem iného bla bla bla tam zavolala aj nejaká stará ...a a vyplakávala do telefónu aký hluk má z električiek pod oknami, takže očakávajme zníženie rýchlosti aj na Komenského ul.
Ale je zaujímavé, že pred 90 rokmi chodili električky 1m pred oknami rodinných domov a nikomu to nevadilo...
Nevrhujem aby sme sa vrátili k rýchlostiam spred tých 90 rokov a spoplatneniu cestovania dôchodcov do 70.r na full ticket a nad 70r. double ticket a hneď by bola MHD aj zisková... ?
Osadenstvo mojho kupecka sa stazovalo. Ja som sa x-krat informoval u sprievodcu, co mozme robit, jedna spolucestujuca volala na zakaznicku linku ZSSK, ina v case najvaecsej nudze volala JOJku aj Markizu. Potom sme spisali oficialnu staznost, pod ktoru sme sa vsetci v kupe podpisali. Nakoniec u nas sprievodca posedel a pokecal, zjavne chudak nemohol za to, co sa stalo, cestujucich informoval cez vlakovy rozhlas, ale aj tak sa vsetci donho a vlakveduceho navazali. Ale ako povedal sam, nie je to vobec nebezna situacia, robit sprievodcu v ZSSK a obzvlast v IC je vraj adrenalinovy sport.
IC priplatok samozrejme vratili, meskanie bolo nejakych 84 minut. Z ceny studentskeho listka ZA-KE 238,- Sk (silny den, cize 158,- listok a 80,- miestenka) mi vratili rovnych 90,- Sk. Aspon som teda pre svoju 65-rocnu babicku, ktora mala o par dni na to cestovat na moje promocie (po 24 rokoch vo vlaku) kupil preukaz senior do 70r za 100,-Sk, aby mala zhruba 25% zlavu na vlak... ?
Omlouvám se za offtopic, ale nějak nevím, kde to jinak zjistit. Pokud chci jet z Margecan do Kysaku na kole, dá se jet po levém břehu (přes bývalý KBD tunel - preferovaná varianta), po pravém břehu (na mapě tam jsou jakési chatky), nebo jedině přes kopec???
Odpověď stačí na mail. Díky moc!
Re #15194 Záchvat, #15195 TA:
Keď si všimnete, tak práve tá spojka vôbec nezodpovedá skutočnosti, pretože zrejme počítala s asanáciou požiarnej zbrojnice, ktorá tam však stojí aj naďalej a križovatka s Palackého ulicou je už tesne za železničnou traťou a pred čerpacou stanicou PHM Agip. Toto riešenie je zrejme len provizórne.
Ja som náchylný si to tiež myslieť. Už len preto, že autobusové zastávky na Prešovskej ceste nemajú vybudované niky, zastavujú len v odstavovacom pruhu diaľničného privádzača a navyše nástupištia v smere na Sídl. Ťahanovce sú iba z provizórnych panelov (v opačnom smere na chodníkoch).
Ďalej je riešené aj zaujímavé prepojenie zo všetkých smerov na Ľavobrežnú prostredníctvom cestnej spojky v smere z Palackého a Južného nábrežia komunikáciou s oblúkom v tvare polkruhu pod cestným nadjazdom vedúcim zo Sečovskej na Starú prešovskú.
Ak by existovala autobusová linka v smere zo Sečovskej na Prešovskú, trasa by bola absolútne nevídaná v trase:
Sečovská - nadjazdom na Starú prešovskú - mostom na Starú pracháreň - spojkou na Palackého - mostom smerom na Prešovskú - odbočka na Starú pracháreň popod nadjazd zo Sečovskej a po fiktívne opísanej mašličke konečné odbočenie na Ľavobrežnú...
Ja v celej križovatke vidím len jediný "neuralgický bod", ktorým podľa mňa bude časť od pripojenia komunikácií z Južného nábrežia a Palackého ul. po časť rozdelenia komunikácie smerom na Sečovskú a Prešovskú, kde sa z dôvodu krátkosti daného úseku hlavne rýchle osobné autá nestihnú všas zaradiť do príslušného prúdu a budú vznikať kolízie. Dosť netypicky pôsobí aj spojka Palackého a Starej prachárne. Obe jej konce s križovatkami typu "T" vyzerajú skôr ako dočasné riešenie, než štandard rýchlej a bezkolíznej mimoúrovňovej križovatky.
Aby to nevyzeralo ako, že som nejaký vševedko, sám som mal určitý problém pochopiť "systém" tejto križovatky. Ale po tom, ako som držal v ruke technický výkres v zodpovedajúcej mierke, tak som to síce pochopil, ale krútiť hlavou som neprestal.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
SHORTY
Ale je zaujímavé, že pred 90 rokmi chodili električky 1m pred oknami rodinných domov a nikomu to nevadilo...
Nevrhujem aby sme sa vrátili k rýchlostiam spred tých 90 rokov a spoplatneniu cestovania dôchodcov do 70.r na full ticket a nad 70r. double ticket a hneď by bola MHD aj zisková... ?