Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
oops: sorry že som hodil vozy do diskusaču ! ?
Sarko : Pôvodne mala byť prevedená rekonštr. NO tohto roku z prostriedkov DP a to tým spôsobom, že sa vybágruje celé námestie, myslím tým medzi pomníkmi, urobí sa prekládka inžinierských sietí. Potom sa má pod celú plochu urobiť betónová platňa a na to sa položí koľajový zvršok s výmenami a kríženiami . Ale práve kôli zámeru Auparku sa to celé posunulo. Je síce pravda, že nedošlo ešte k dohode ohľadne ceny pozemkov, ale Dpmk si asi radšej počká, keď to bude mať zadarmo.
linka 71: 1004,1017,1019

PS: poraďte mi nejaký dobrý fotačik do 10 000,- SK. Chcem aj ja fotiť električky, busy a trolíky ?

PS: kedy mi jeho veličenstvo udelí BAN ? ? ?
Ta : Podobne to máš aj na cestnej komunikácii. Bežne je na nej prach a pod. Keď začne pršať vytvorí sa na nej šmykľavý maglajz a ten má podobné vlastnosti ako ľad. Trvá to dovtedy, kým trvaleší dážď nezmyje cestu, príp. koľajnice.
TA : ako mnohy dobre vieme medzi telesami dochadza k treniu. Lenze velkost trecej sily zavisi od velkosti adhezneho sucinitela na ktorom sa podiela vzdy minimalne dvojica telies, v nasom pripade ocelovej kolajnice a okolesnika kolesa. A ocel na mokru ocel ma lepsie trecie vlastnosti cize lepsiu adheznu vlastnost ako ocel na suchu ocel . Preto sa lepsie jazdi na plne mokrej kolaji ako suchej. Ak by si chcel nieco viac skus zabehnut do vedeckej kniznice a pozicat si neaku jednoduchsiu knizku technickej mechaniky zameranej na kinematiku tuheho telesa lebo o tom by sa dalo strasne vela pisat 😉
Admin: Koľko času mi ešte zostáva ? ?
bystrik: na Madridskej ma(la) byt uvrat, na tu je tam stale miesta dost. Ak sa nemylim, (aj) kvoli tomu sa kupovalo vobec tolko KTciek.
Reakcia na: Y #10905:
Tak tak, bude to financovat investor toho ...parku.
Reakcia na: Sarko #10878:
kde sa mali podla planu, ktory si videl na UHA, otacat elektricky na sidl. Tahanovce? niekde na Madridskej? tam na obratisko nie je predsa dost miesta
Reakcia na: Bmko #10894:
a to už prečo za mokra je to lepšie než na suchu?
Reakcia na: Y #10905:
No, nebol by som si tým taký istý. Na magistráte kvôli neodôvodniteľne veľmi nízkej cene za pozemok v tomto smere vypukol škandál a prieťahy. Myslím, že ešte nič nie je definitívne schválené, takže ani isté.
Reakcia na: Nodes #10901:
To nie je len problém Štúrovej, ale všade tam, kde sa listy dostanú. Ako spomínal BMko, je to problém žliabkových koľajníc a na uzavrenom koľajovom zvršku.
Reakcia na: Y #10892:
Ja by som odpovedal ako mi tu raz položil otázku Nodes, že na čom som ešte nejazdil 🙂 Čo sa týka električiek, najradšej som jazdil na 2xT2, nezabudnuteľné spomienky mám napr. na jednokoľajku v lese z Jablonca do Liberca. Nikdy tiež nezabudnem na Brno, kde som si odjazdil celú sieť, vrátane pešej zóny a so všetkými typmi vozidiel a rôznych druhov modernizácií. Brno je odvtedy moja srdcová záležitosť. 🙂
Reakcia na: Y #10905:
odkiaľ máš tu informáciu? lebo podľa mňa iba prístupové komunikácie, nemyslím si, že by to celé financovali... ?
Reakcia na: Y #10905:
nvieš mi nejako zistiť, či ma vôbec odpoja, alebo či dostanem len niekoľko týždňový BAN ? ?
bonzak : Mal by si vedieť, že NO rekonštrukciu komplet bude financovať Aupark.
Viete, ze uz su aj busy Solaris Urbino 3 ?... ale na stranke www.solaribus.pl v udajoch je vidiet len Solaris Urbino 12...Neviete,ci budu aj Solarisy 15 tejto serie v Kosiciach?
Kedy bude dokonceny katalog vozidiel ?
Reakcia na: Nodes #10901:
niekedy aj pri vychádzaní zo zastávky Amfiteáter smerom na Terasu ! ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.