Košický kraj pripravuje službu „autobus na zavolanie“
https://web.vucke.sk/sk/novinky/kosicky-kraj-pripravuje-sluzbu-autobus-zavolanie.html
https://web.vucke.sk/sk/novinky/kosicky-kraj-pripravuje-sluzbu-autobus-zavolanie.html
KVKV
Zachovanie (zakonzervovanie pre budúcnosť) 1020 považujem za vcelku logický krok , vznikne ucelená rada historických typov.
Trvalá historická linka to patrí v Košiciach do scifi. Na to treba mať tým zapálených ludí so zabezpečením servisného a deponovacieho zázemia. To zatial chýba aj pre obnovenie normálnej trolejbusovej prevádzky. Ked už sme v scifi, to by sa dali zohnať rozne typy trolíkov z celej európy (9Tr, Ziu.., nejaké švajčiarske, nemecké, talianske...) ,aby sa nepreháňali po meste len 15Tr (to bolo len na rozmlsanie šotoušov)