- dnes 3001 isla na poruchu z 180 okolo 7:40.
- 5/12. ako skoro vzdy super jazda, na Vazovovu sme prisli presne na 0, tak to sa mi to paci ☺
Musim sa postazovat. Dnes som siel ako kazde rano 22/4., prisla mi vsak 1702 ? , pokial by mali byt vsetky kratke plynaky z Trnavky taketo, dakujem, neprosim.
Ten voz vobec, ale vobec netahal /ani na rovine/, strielal z vyfuku a motor mu vynechaval takym strasnym sposobom, ze sa to normalne nedalo vydrzat. Trhalo celym vozom, ba dokonca sa klepalo aj daco kovove pod podlahou v prednej casti voza. /zeby bomby???/
Vodic z toho bol tiez cely nestastny - usudzujuc z jeho vyrazu tvare, ktory hovoril asi daco take ako "do prdele aj s takouto hnusnou sopou"
- 5/12. ako skoro vzdy super jazda, na Vazovovu sme prisli presne na 0, tak to sa mi to paci ☺
Musim sa postazovat. Dnes som siel ako kazde rano 22/4., prisla mi vsak 1702 ? , pokial by mali byt vsetky kratke plynaky z Trnavky taketo, dakujem, neprosim.
Ten voz vobec, ale vobec netahal /ani na rovine/, strielal z vyfuku a motor mu vynechaval takym strasnym sposobom, ze sa to normalne nedalo vydrzat. Trhalo celym vozom, ba dokonca sa klepalo aj daco kovove pod podlahou v prednej casti voza. /zeby bomby???/
Vodic z toho bol tiez cely nestastny - usudzujuc z jeho vyrazu tvare, ktory hovoril asi daco take ako "do prdele aj s takouto hnusnou sopou"
Podla vlastnych skusenosti je to iba par ludi. To aj ja si mozem narokovat na zavedenie nejakej linky od bytu do skoly, lebo urcite by tym aspon 5 ludi v jednom buse cestovalo... Okrem toho by ma zaujimalo, co si robil pred letnymi prazdninami, ked L4 jazdila iba do siedmej vecer? Vtedy sa dalo cestovat, teraz uz nie? Ak chcu ist ludia z Vychodneho do mesta, maju to s jednym prestupom cez Racu (52/56+11), ak chcu ist ludia z Vajnor do mesta, mozu ist na Trnavske myto 53kou. Ak chcu ist ludia do mesta s prestupom zo SAD, mozu ist z ASMN alebo Bajkalskej. V com je teda problem?
Beus
A navyse - tie povodne T-ckove podvozky boli konstruovane tak ako boli konstruovane, s celustami atd, a nikdy neboli stavane na kotuce, a uz toboz nie taketo silne. Rovnako aj vozy, ktore na tych podvozkoch sedia, na to stavane neboli. Takze akykolvek takyto zasah do konstrukcie podvozkov (vymena CB za KB) je podla mna dost nevhodny, a rozhodne neprospieva zivotnosti podvozkov, ani vozov.
Okrem toho, na starsich vozoch boli dodatocne do vyzbroje pridane regulatory napatia mechanickych brzd, vdaka ktorym brzdy zatvaraju postupne, a vozy zastavuju plynulo a prijemne. Posledne K2S-ky su zasa krokom spat - tie brzdy, presne ako hovoris, poznaju 2 stavy - 0 a 1, takze ked zatvoria, zatvoria okamzite, a vdaka ich sile to vozom paradne sekne. Neviem, co komu branilo tam nieco podobne, ako mali starsie vozy, urobit tiez.
A pre istotu este pri rozjazde po zadani jazdy na tychto vozoch (Digital Progress) zacnu tranzistory cpat prud do motorov skor, nez sa tie kotuce stihnu vobec otvorit, takze to potom tiez krasne trhne. A ked sa niekto nebodaj rozbieha na vyssom ako prvom stupni (co by sa nemalo, len vela vodicov to akosi nevie), tak je seknutie este krajsie