Linka 34 tu skutočne rozprúdila širokú debatu - môj názor sa v podstate zhoduje s niektorými inými, už predým vyslovenými. Hlavným problémom je podľa mňa tiež neexistencia "mesačných" lístkov. Za predpokladu ich znovuzavedenia a primerane hustých intervalov (resp. nadväznosti spojov cez víkend) by nová trasa linky 34 nebola problémom. Viem o čom hovorím, som Bratislavčan a prestupy medzi linkami sú pre mňa dennou a bezproblémovou záležitosťou pri cestovaní MHD.
Môj názor dokonca je, že v BB je ešte viacero liniek, ktoré idú zbytočne súbežne (napr. L55/L2), ale nie je možné tieto zmeny realizovať bez toho, aby sa cestujúci zasa riadne naštavali, a dákych 5% nepresedlalo na autá - a to práve kvôli neexistencii mesačníkov.
Na obhajobu zmeny trasy L34 musím povedať asi toľko, že súčasná finančná situácia v BBDS je tak žalostná, že kompetentní sú nútení uchyľovať sa k takýmto krokom, ak sa nechcú dostať na konci roka do červených čísel.
Mesto na čele s Králikom na MHD fakt kašle a je to pre nich len povinná záťaž, nemajú záujem na dobrom fungovaní, a nedajbože rozvoji MHD.
Asi by niektorým (hlavne predstaviteľom mesta) nezaškodilo zopakovať si priam učebnicovú definíciu MHD, ktorú napísal Vladimír hore v príspevku #1802
PIT: som úprimne prekvapený - a potešený, že sa v BB našiel ešte niekto, kto sa zaujíma o problematiku MHD (a najmä do takej hĺbky). Vďaka za pripomienky i pochvalu.
#1857 PIT vieš koľko krát som ja už na toto (vylepovanie CP, grafika CP, prehľadnosť CP) kompetentých upozorňoval? Už som stratil všetku chuť niečo zlepšovať. Je to hrach o stenu... Dôvod? Na takéto "banálne" problémy v BBDS nezostáva čas ani peniaze...
Nevylepil si ty náhodou CP liniek 24 a 53 na zastávke Okružná?
Môj názor dokonca je, že v BB je ešte viacero liniek, ktoré idú zbytočne súbežne (napr. L55/L2), ale nie je možné tieto zmeny realizovať bez toho, aby sa cestujúci zasa riadne naštavali, a dákych 5% nepresedlalo na autá - a to práve kvôli neexistencii mesačníkov.
Na obhajobu zmeny trasy L34 musím povedať asi toľko, že súčasná finančná situácia v BBDS je tak žalostná, že kompetentní sú nútení uchyľovať sa k takýmto krokom, ak sa nechcú dostať na konci roka do červených čísel.
Mesto na čele s Králikom na MHD fakt kašle a je to pre nich len povinná záťaž, nemajú záujem na dobrom fungovaní, a nedajbože rozvoji MHD.
Asi by niektorým (hlavne predstaviteľom mesta) nezaškodilo zopakovať si priam učebnicovú definíciu MHD, ktorú napísal Vladimír hore v príspevku #1802
PIT: som úprimne prekvapený - a potešený, že sa v BB našiel ešte niekto, kto sa zaujíma o problematiku MHD (a najmä do takej hĺbky). Vďaka za pripomienky i pochvalu.
#1857 PIT vieš koľko krát som ja už na toto (vylepovanie CP, grafika CP, prehľadnosť CP) kompetentých upozorňoval? Už som stratil všetku chuť niečo zlepšovať. Je to hrach o stenu... Dôvod? Na takéto "banálne" problémy v BBDS nezostáva čas ani peniaze...
Nevylepil si ty náhodou CP liniek 24 a 53 na zastávke Okružná?
Kami
Vedenie MHD skutocne necestuje. Ale cestuju zamestnanci. Posledne vecerne a prve ranne spoje su prespekulovane. Vzajomne na seba nadvazuju a ked treba, tak sa cakaju. Ibaze zamestnanci maju MHD zadarmo.
Vladimir: EMtest ponuka viacero exportov. To co je tam teraz je "knizna" podoba. Podla mojich skusenosti je vernejsia a spolahlivejsia ako tzv. html. Trocha ma matie linka 10. Ten spoj 22:40 je stale rovnako, kym na zastavke je povodna verzia, t.j. bez zachadzky cez Podlavice.
ad 34: vidim 2 pozitivne veci, 2 menej pozitivne.
Vikend siel na 30 minut a su tam vlozene 2 posilove spoje po Fakultu. Spicka sla na 10 min, sedlo je 18, cez prazdniny 14/20 min.
ad 30: trasa dobra, len ta frekvencia ... Bud bude mat delenu smenu, alebo (co je pravdepodobnejsie) si Vario naprechadza medzi linkami.