Linka 34 tu skutočne rozprúdila širokú debatu - môj názor sa v podstate zhoduje s niektorými inými, už predým vyslovenými. Hlavným problémom je podľa mňa tiež neexistencia "mesačných" lístkov. Za predpokladu ich znovuzavedenia a primerane hustých intervalov (resp. nadväznosti spojov cez víkend) by nová trasa linky 34 nebola problémom. Viem o čom hovorím, som Bratislavčan a prestupy medzi linkami sú pre mňa dennou a bezproblémovou záležitosťou pri cestovaní MHD.
Môj názor dokonca je, že v BB je ešte viacero liniek, ktoré idú zbytočne súbežne (napr. L55/L2), ale nie je možné tieto zmeny realizovať bez toho, aby sa cestujúci zasa riadne naštavali, a dákych 5% nepresedlalo na autá - a to práve kvôli neexistencii mesačníkov.
Na obhajobu zmeny trasy L34 musím povedať asi toľko, že súčasná finančná situácia v BBDS je tak žalostná, že kompetentní sú nútení uchyľovať sa k takýmto krokom, ak sa nechcú dostať na konci roka do červených čísel.
Mesto na čele s Králikom na MHD fakt kašle a je to pre nich len povinná záťaž, nemajú záujem na dobrom fungovaní, a nedajbože rozvoji MHD.
Asi by niektorým (hlavne predstaviteľom mesta) nezaškodilo zopakovať si priam učebnicovú definíciu MHD, ktorú napísal Vladimír hore v príspevku #1802
PIT: som úprimne prekvapený - a potešený, že sa v BB našiel ešte niekto, kto sa zaujíma o problematiku MHD (a najmä do takej hĺbky). Vďaka za pripomienky i pochvalu.
#1857 PIT vieš koľko krát som ja už na toto (vylepovanie CP, grafika CP, prehľadnosť CP) kompetentých upozorňoval? Už som stratil všetku chuť niečo zlepšovať. Je to hrach o stenu... Dôvod? Na takéto "banálne" problémy v BBDS nezostáva čas ani peniaze...
Nevylepil si ty náhodou CP liniek 24 a 53 na zastávke Okružná?
Môj názor dokonca je, že v BB je ešte viacero liniek, ktoré idú zbytočne súbežne (napr. L55/L2), ale nie je možné tieto zmeny realizovať bez toho, aby sa cestujúci zasa riadne naštavali, a dákych 5% nepresedlalo na autá - a to práve kvôli neexistencii mesačníkov.
Na obhajobu zmeny trasy L34 musím povedať asi toľko, že súčasná finančná situácia v BBDS je tak žalostná, že kompetentní sú nútení uchyľovať sa k takýmto krokom, ak sa nechcú dostať na konci roka do červených čísel.
Mesto na čele s Králikom na MHD fakt kašle a je to pre nich len povinná záťaž, nemajú záujem na dobrom fungovaní, a nedajbože rozvoji MHD.
Asi by niektorým (hlavne predstaviteľom mesta) nezaškodilo zopakovať si priam učebnicovú definíciu MHD, ktorú napísal Vladimír hore v príspevku #1802
PIT: som úprimne prekvapený - a potešený, že sa v BB našiel ešte niekto, kto sa zaujíma o problematiku MHD (a najmä do takej hĺbky). Vďaka za pripomienky i pochvalu.
#1857 PIT vieš koľko krát som ja už na toto (vylepovanie CP, grafika CP, prehľadnosť CP) kompetentých upozorňoval? Už som stratil všetku chuť niečo zlepšovať. Je to hrach o stenu... Dôvod? Na takéto "banálne" problémy v BBDS nezostáva čas ani peniaze...
Nevylepil si ty náhodou CP liniek 24 a 53 na zastávke Okružná?
podlavičan
O nechutnom súbehu trolejbusov na L34 by sa možno dalo hovoriť vtedy, keby z Podlavíc vychádzali apoň 2 trolejbusy a jeden autobus. A to tak skoro určite nebude!!! Drobná skúsenosť: nastupoval som na 34 pri Národnom dome. Okrem šoféra tam bol 1 (jeden) cestujúci. Je pravda, že ľudia si ešte nezvykli, ale aj tak je to drahé používať 34 na prevoz vzduchu z Uhliska k Národnému domu.