Reply on: 3pa3ck3 #4038:
pre jednokolajnu trat ano, do toho dialnicneho v pohode zmestis aj trat dvojkolajnu a elektrifikovanu.... ale tak to sa uz asi da zratat ze o kolko drahsie vyde vylom navyse versus co sa usetri pouzitim "univerzalneho" nastroja....na druhej strane ak tie tunelove rury pre rozne typy dopravy budu +- v tej istej trase, mozes zas kusok usetrit na unikovych tuneloch... (ale ako dosledok to nasledne vyzaduje spolocny dispecing)
) tak ma ako prvoplan napadne tunel popod karpaty... a ked tu uz bude raziaci stit, mohli by s nim spravit rovno aj trat pre "normalnu" zeleznicu (odklon nakladnej dopravy) a tiez dokoncit spojenie vychod-zapad na severnej casti D4....

Viliam22
https://korzar.sme.sk/vychod/c/kampan-za-verejne-peniaze-najviac-sa-v-mestskych-novinach-propaguju-primatori-z-miest-na-vychode