Reply on: 810zssk #2244:
Problém sú skôr idiotské svetlotechnické normy ako územný plán. Pozoruhodné je, že vo Viedni, kde bytovú otázku riešia socialisti, je možné nasekať bytovky vedľa seba, balkón na balkóne.

Tu, keď chce súkromný investor pokryť dopyt zákazníkov, tak on je ten zlý, čo "obchádza normy".
neviem, koľko tej občianskej vybavenosti ešte treba. Obchodné priestory na prízemí novostavieb sa zapĺňajú dosť pomaly, napr. také Jarabinky či Tehelné pole. 
zakaznik
Problém je, že asi málokoho napadlo, že šmejdi budú pri vydávaní parkovacích kariet posudzovať jeho domácnosť. Mohlo to byť samozrejme aj horšie, ešte mohli chcieť na magistráte chodiť kontrolovať, či má žiadateľ doma povysávané a umyté okná.