Reply on: ikarus31 #4332:
Za chybu chodca samozrejme vodiča trestať nemožno. To že vodič nedodržuje pravidlá cestnej premávky, nevenuje pozornosť premávke a nejazdí tak aby bol schopný zastaviť ani vzdialenosť na ktorú má rozhľad nie sú "chyby chodcov".Prechod sa nikde náhodne nezhmotní z ničoho, ako vodič vždy viem že sa k nemu blížim a v tej chvíli hlavný bod mojej pozornosti je a musí byť potenciál toho že cezeň niekto bude prechádzať.

MatejBA
Mna rodicia ucili, ze na cestu sa nema behat. Ze na ceste si mam davat pozor. Ze ak sa hrame skryvacku, nahanacku, futbal, whatever, NESMIEM ist na cestu za ziadnych okolnosti lebo to bude boliet mna. A ak mi ujde lopta, nemam za nou utekat ako zmyslov zbaveny, ale mat oci na stopkach ak za nou pojdem alebo poprosit dospeleho, aby mi pomohol. To uz neplati?