Reply on: n #25504:
A preco uplne novy? Vsak by stacilo prepisat par riadkov v skripte...
Na Kapucinskej som vystupil a po Zidovskej isiel obzriet kde sa co stalo. Pod mostom nic, no potom som zbadal kolonu elektriciek (posledna sa este hybala, myslim). Na mieste nehody som videl, ze 7106 je uz nakuplovana akousi L12. Na transparente 7106 svietila L14, vraj ale bola na L12/12. V pravom jazdnom pruhu bol odstaveny akysi zajazdak (tusim Vrakosa), za celnym sklom mal "logo" vozickara
Nevenoval som mu prilis pozornost lebo uz odchadzali so supravou tak som radsej fotil (coskoro budu fotky spracovane). Musela to byt pekna supa... Na buse som nevidel ziadne poskodenie spredu, sprava ani zozadu, zlava som sa zabudol pozriet (radsej som tam nekluckoval medzi autami, zase by som bol zd*bany dopravakmi). Doprava bola obnovena okolo 9:05, 7106 odisla v sprievode trabustroveru a dispofeldy (za nasledujucich 10 minut som videl asi dalsie styri rozne po meste). V kolone bolo odhadom 8-10 vozov. Trochu som (podobne ako dalsich 20 ludi) bol prekvapeny, preco dalsia 14-ka nezastala a ficala dalej, az po chvili mi trklo ze to bola 12X.
Emil
Nechcem sa hadat, ale hovorim o vlastnych skusenostiach. (Ne)pindanim som myslel vypravcov, dispecerov a ludi zodpovenych za vypravu. Nie dielenskych; ti pi...vali za kazde vyrusenie pri piti.... (Nechcem nikoho urazit, nasli sa i slusni a pracoviti ☺ - ba dokonca mi raz "na pockanie" vymenili a preskusali celustove brzdy!) Samozrejme viem, ze sa to krizovo riesilo preradenim voza na inu linku - vsak som to i napisal. Ale pokial si pamatas, bolo obdobie castych buraciek typu "voz do voza" - niektore celkom pekne masakre ? . Aj ked oficialne prevladala snaha zvalit vinu na vodica, jedneho dna sa na brzdach zacalo makat! Hlavne u "kacic". Vravim o obdobi 85-91. Odvtedy mam uz informacie len od byvalych kolegov a z IMHD ?. A tych typov buraciek objetivne ubudlo. Cely problem "rozbehov" v kopci by mal ukoncenim prevadzky starych K2 patrit minulosti... Ak sa nieco podobne vyskytlo na 2xT3 bolo z toho "halo" po celom Beuse aspon na 3 tyzdne ?.
Co sa vsak tyka tych vyhybiek, za tym si stojim (zle odvodnene boli obidve), aspon v tom duchu, ze som sa tie informacie dozvedel nie "suskandou" ale priamo z technickeho a z vedenia vtedajsieho Zavodu elektrickej trakcie, kde som mal zopar kamaratov. Dokonca bol vraj vypracovany projekt zrusenia tej nestastnej "SNP" vyhybky - jednosmernym prejazdom Postovej v useku SNP - Obchodna. Padlo to myslim na polomere krizovatky Postova - Obchodna....
Do prcic, ked sa tak nad tym zamyslam co som napisal, uz som tusim v kategorii pamatnikov... Brrr.