Dúfam len, že pri novej elktričkovej trati do Petržalky sa neplánuje opäť použiť debilný rozchod úzkokoľajky 1000 mm, ale ako skoro všade vo svete sa použije klasický železničný rozchod 1435 mm. S týmto a zároveň aj s pôvodným rozchodom by musela byť vybavená trasa cez Štúrovu, Jesenského, okolo SND aj po časti nábežia späť na Šafárikovo nám., čo však nie je až taký problém. Pri postupnej rekonštrukcii tratí by sa malo prechádzať na širší rozchod. Alebo budeme donekonečna používať úzkokoľajku, na ktorej sa elekrička kolíše ako stará kačica a o komforte pre cestujúceho škoda hovoriť? Pre porovnanie netreba ísť ďaleko, stačí sa previezť električkou v Košiciach alebo v Brne.
:>
'-)
Andrej (Anndy008)
hee no takto by sme boli este v jaskyniach nemyslis?
Som sa docital, ze radiove vyhybky sa pouzivaju v prahe pri elinach a tiez, ze si uchovali schopnost byt prehodene starym sposobom.
Predpokladam, ze tieti tbusove su na tom z hladiska principu rovnako, takze si myslim, ze to nebude az take zle