Co takto spravit porovnavaciu tabulku metro vs. rychlodrazna elektricka vs. elektricka (pripadne aj nieco ine)? Lebo (aj ked sa mi myslienka elektrickovej rychlodrahy velmi paci), mam dojem, ze mnohi zastancovia elektriciek sa snazia na podporu svojho riesenia uvadzat len argumenty, preco su elektricky dobre a metro zle. Takymto neobjektivnym (v zmysle zvyraznovania dobrych vlastnosti zastavaneho systemu) mozu dobrej myslienke aj uskodit (podla mojho nazoru).
Porovnavat sa da v mnohych veciach (cestovna rychlost, priemerna medzistanicna vzdialenost, hlucnost, ...). Takychto porovnavacich kategorii by malo byt vacsie mnozstvo (30-40?) nech si kazdy dokaze spravit usudok. Lebo na jednej strane je tabor, ktory tvrdi ze len metro vyriesi dopravnu situaciu a druha strana vravi, ze stacia iba eleny (ako nosny dopravny system). Ludia, ktori maju iny nazor (alebo aspon oponuju - hoci konstruktivne), su oznaceni za podplatenych Metrom alebo zarytych automobilistov, niekedy to dokonca zabieha do osobnych urazok. A podobne je to aj z druhej strany, lenze odporcov elin je tu menej, tak taketo prispevky sa vyskytuju menej.
Porovnavat sa da v mnohych veciach (cestovna rychlost, priemerna medzistanicna vzdialenost, hlucnost, ...). Takychto porovnavacich kategorii by malo byt vacsie mnozstvo (30-40?) nech si kazdy dokaze spravit usudok. Lebo na jednej strane je tabor, ktory tvrdi ze len metro vyriesi dopravnu situaciu a druha strana vravi, ze stacia iba eleny (ako nosny dopravny system). Ludia, ktori maju iny nazor (alebo aspon oponuju - hoci konstruktivne), su oznaceni za podplatenych Metrom alebo zarytych automobilistov, niekedy to dokonca zabieha do osobnych urazok. A podobne je to aj z druhej strany, lenze odporcov elin je tu menej, tak taketo prispevky sa vyskytuju menej.

A co stratime? Peniaze a peknu drahu.
Andrej (Anndy008)
hee no som sa pobavil:
A. kazde mimourovnove krizovanie, pokial je nad povrchom zeme, je skaredsie(neesteticke), ako to podpovrchove, ci ziadne
Ale teraz vazne, ja si tiez myslim, ze v centre sirsom, v podstate v celom meste, by mali tie eliny chodit co najviac pod zemou - ved aj tak na povrchu uz nie je moc miesta, a naozaj by to bolo zo vsetkych hladisk (mozno okrem financneho) lepsie.
B. k tvojim reakciam na moj prispevok
1. no medzi stromcekmi moze chodit, ale mne slo o to, ze tam kde ma trasu, kolajisko, tak tam moze byt uplne nieco ine a nikto ani nemusi vediet, ze pod tym ide elina, ci metro.
3. hee no tebe mozno nevadila (ale si myslim, ze vacsina ludi by bola opacneho nazoru), ale ked to porovnas s metrom, tak ten rozdiel musis pocut (pokial nie si uplne hluchy)
to Andy: diky a nevedel by si este povedat, kde sa take vyhybky uz nachadzaju (nemyslim troflace, ale samotne vyhybky - aby som si to vsimol, ked tade pojdem)
diky