Reply on: aquila #53796:
Áno, to si si vybral skutočne výbornéí príklady. V Portugalsku a NAJMÄ v Grécku skutočne dokázali z európskych peňazí veľa vybudovať a hlavne ich dokázali veľa naliať do akejsi diery, kde bez stopy zmizli.Vo všeobecnosti, všetky tie teoretické reči "by sa dalo, keby sa chcelo" a podobne mi veľmi prudko pripomíénajú dvoch iných návštevníkov tjeto diskusie - yaleho a Sommeliera. Keďže Sommeliera nejako v poslednom čase nevidno, nebudeš náhodou Ty jeho reinkarnáciou?
Čo sa týka nepoužiteľnosti "návštevnaj knihy", tak za seba môžem povedať, že mi vyhovuje. Ak sa Ti nepáči, môžeš si vybudovať vlastnú, konkurenčnú diskusiu a úspešne na ňu odlákavať návštevníkov iMHD. Za seba hovorím, že ja ostanem tu, ľudí z iMHD poznám, máme vyjasnené názory a vieme, o čom sa bavíme.
SZKV
A osobně se domnívám, že v Bratislavě asi nepřichází do úvahy nic jiné, než tu rychlodráhu z Petržalky napojit na současnou síť. Fakt je, že časem by to chtělo určitou přestavbu tramvají v centru (podzemní úseky), ale to by chtělo udělat postupně, za provozu (a může to třeba 20 let trvat). A kromě toho by takto byla Petržalka automaticky spojena nejen s centrem, ale i s ostatními periferiemi na stávající tramvajové síti a není třeba stavět zbytečné duplicitní úseky tam, kde už koleje jsou.
A pokud jde o eurofondy, tak zatím mám zkušenosti, že lépe procházejí projekty reálnější a menší. Akorát nevím, jestli na takové prostředky má Bratislava nárok (jestli mě pamět neklame, je to podobně jako Praha jeden z mála regionů, které nedosáhnou na podporu cíle III a pohybují se ve zvláštním režimu- je to tak?)