Reply on: m@rtin #53689:
Promiňte, ale tohle už je fakt trochu silná káva! Já jsem měl nejlepší pohnutky tuto neplodnou diskuzi ukončit, ale když Vy mě označujete za lháře, dovolím si pár poznámek.I když Vás neznám, tak mě naprosto fascinuje, že dokážete kastovat lidi podle původu- když je někdo ze Slovenska, tak podle Vás nemá právo kritizovat Prahu, protože tu prý dostává stravu a byt? A to přitom jde o člověka, který tu žije dlouhá léta a MHD v Praze pravidelně dnes a denně používá! Toto se dá podle mě označit i méně kulantně než imperiální názory...
A kromě toho mě dotala Vaše následující věta:"Tady ovšem nedovedeme prát špinavé peníze od ruské mafie v bankách tak jako to dělají v Curychu". Takže Vy bráníte druhým v kritice paušálnějšího charakteru a sám tady obviňujete Curych s kriminálních praktik- což je město, které slouží pro celou Evropu jako vzor (což Vám jistě každý dopravní odborník na západě potvrdí) a na jehož kvality Praha nemá ani omylem!!
A ještě bych se chtěl vyjádřit k IDS- jak je Vám jistě dobře známo, do roku 2015 hodlá Středočeský kraj zavést po celém území kraje svůj vlastní IDS, v kterém by se měl PID rozplynout. Vzhledem k tomu, že se jedná o "IDS" na bázi čipových karet a elektronických peněženek (časové jízdné berou odpovědní úředníci za "zbytečný luxus", jak jsem měl tu čest na vlastní uši slyšet), nepovažuji ho IDS v pravém slova smyslu.
A ještě poznámka na závěr- je mi naprosto jasné, že Vaše názory o nejdokonalejší MHD v Praze asi těžko změním, podobně jako Vy musíte počítat s tím, že změníte ty moje- když jsem denně několik hodin konfrontován s realitou, jež často neodpovídá Vaší věrouce. Dokonce mi je i celkem jedno, že tady šíříte bohapustou propagandu ve stylu DP-Kontaktu, co mi ale jedno není, jsou Vaše argumenty, když si někdo dovolí názor výrazně odlišný od Vašeho. Argumentace původem kritizujícího- to je fakt ubohé!!
to chces mat skolabovanu celu bratislavu alebo vyznavas sado maso ?
Beus
A s tymi Nivami - aj by si bol byval mal pravdu, KEBY malo toto mesto hlavneho architekta, a KEBY si nerozpredalo vsetky podstatne pozemky sukromnym investorom, ktori na nich idu stavat dalsie vyskove obludy, namiesto toho, aby ten koridor ostal zachovany pre potencialny buduci dopravny system. Ano, hovorim o Nivach, kde namiesto toho, aby tam vyrastol nejaky dopravny system, ktory tam podla vsetkych uzemnych planov vyrast mal, teraz vyrastaju falicke symboly a ine do neba sa tyciace budy, ktore zaberu vsetky volne centimetre stvorcove v tomto meste. Takto mozeme uz len snivat ze "tam by mohla byt stanica Nivy, a tade by k nej mohli viest kolajnice, keby tam nepostavili hentie obludy tesne k ceste." Alebo uzakon vyvlastnenie pozemkov a zburanie mrakodrapov vo verejnom zaujme, a bratislavska verejnost ti bude neskonale vdacna. Vazne, bez ironie.