Neviete niekto, ci sa da kupit elektricenka dnes-ale- od datumu 7.januára-t.j. mesiac vopred??? Pojde to zas hore ??? A námestník primátora Kolada pre dopravu sa vyjadril, že NEVIE ZATIAL ci budú zdrazovať-typicky si necháva zadné vrátka.....
Snad teda len ta posledna moznost prichadza do uvahy.
Od tuším roku 1990, po schálení nových PSP (Pravidlá slov. pravopisu) je to zmena, zmenový a noviny, ak ešte existujú, sa musia tiež volať Zmena. Zistilo sa, že predtým sa používala zmena, ale medzičasom sa stalo obľúbenejším a používanejším slovo "smena", z českého "směna".
Takze asi nepozera na ziadne navesti
Mimochodom vtedy v tej rychlosti nebolo citit ziadne lomy ani nic podobne..

A dokonca svojho casu boli aj noviny Smena.
). A stykače to môže tak dobre opáliť, nič viac... (alebo áno?)
Sarko
Teraz Ti to neviem potvrdiť, ani vyvrátiť. Ale pokúsim sa opýtať jedného jazykovedca. Voláme ho aj jazyčník, lebo keď začne rozprávať, už ho nikto nezastaví.