Reply on: MatejBA #174840:
Turista dane neplatí chceš povedať ?! Je to úplne rovnocenný cestujúci, dokonca èasto s vyššími nárokmi (úprava vozidiel pre viacej miesta na batožinu napr.) a snaha akoko¾vek polarizovať MHD na základe skupín cestujúcich utvorených pod¾a dåžky ich pobytu v meste mi príde nielen ako strata èasu (pokia¾ sa nejedná napr. o umiestnenie reklamy vo vozidilách), ale aj ako pekne zvrátené zmýš¾anie. Re #174845 810zssk: obyvate¾ je vo vzťahu k obydliu - a v tejto podstate môže byť jedno, akej povahy to obydlie je a ako dlho v òom prebýva. Turista je v tomto prípade tiež obyvate¾ a aj o jeho potreby sa obec (nielen) pod¾a tohto zákona stará.
V situacii ked DPB nie je schopny ani napisat normalny vylukovy oznam a zverejnit na webe vylukovy CP si to celkom predstavit neviem.
intony