Reply on: Mike #174862:
Ale dopyt z/na letisko je v našich pomeroch skôr nárazový. Takže oveľa lepšie by bolo mať na letisko jednu linku s vhodnou trasou a krátkym intervalom, ako 3 linky ku každej stanici. Keď tak rozmýšľam, tak na ASMN sa dá celkom dobre dostať 96+202, resp. 61+205 (už len nadväznosti dotiahnuť).Ak by bol dopyt taký výrazný, tak by na letisko zachádzalo oveľa viac diaľkových busov, resp. na tej linke by vozil ľudí aj SL.
Re #174866 TomJ: Čo znamená prípoj od lietadla? Lebo rozdiel medzi prvým a posledným cestujúcim vychádzajúcim z jedného letu je nezriedka aj 20 minút.
irizar
Pri mojom poslednom pobyte v BA som strávil dve noci v Sheratone, kde mi okrem mastnej ceny naúčtovali miestnu ubytovaciu daň vo výške 1,65 Eura/za noc, čiže dokopy som Bratislave za privilégium pobudnúť v nej zaplatil 3 Eurá a 30 centov.
MHD som využil trikrát, zakaždým som si kúpil lístok za 90 centov. Ak ešte stále platí ten vzorček že cestovné pokrýva 50% z ceny cestovného, boli moje lístky mestom zadotované sumou 2,70 Eura. Čiže veškeré náklady ktoré mestu mojím užívaním MHD vznikli som mu uhradil a ešte na mne zarobilo 60 centov. Nože si ty hrdý rezident skús spočítať sumu, ktorú si na podielových daniach odviedol, potom sumu ktorú si reálne precestoval a daj vedieť či o sebe môžeš povedať to isté...
A to sa nezmieňujem o tom že nemalé peniaze ktoré som zaplatil za ubytovanie šli hotelu patriacemu bratislavskej spoločnosti, ktorý zrejme zamestnáva aj bratislavčanov, že som nechal peniaze v bratislavských reštauráciach a bratislavských obchodoch a kúpil si Nota Bene od bratislavského bezdomovca ?
Ale iste, keď vám tak strašne vadím, prenocujem holt nabudúce vo Viedni, no ?