Reply on: 810zssk #172901:
1. Podľa zákona, ak si objednávateľ objednáva dopravu vo verejnom záujme, musí dopravcovi uhradiť vzniknutú stratu + dohodnutý primeraný zisk. Príklady, ktoré uvádzaš (pokiaľ sú pravdivé) sú mimo zákon a len dokazujú nejasnosť vzťahov BA/DPB. Žiaľ verejná doprava na slovenský spôsob je neuveriteľne presiaknutá politikou.
2. Tu by som len poznamenal, že dôvodom nejazdenia posilovky po diaľnici bude zrejme limitovaný (v danej kategórii možno dokonca nulový) počet vozidiel s OBU jednotkou.
810zssk
1. VTN nie je zalozena za ucelom zisku? Vy nemozete jazdit nieco co bude stratove a nebude objednane. DPB take jazdi - 801, 901 a tusim aj 133 bola nejaku dobu neobjednana (ale za to ruku do ohna nedas).
2. Chapem