Kami: menšie poradie by už asi bolo nečitateľné. Už teraz mám problém rozoznať niektoré čísla.
Skús www.zbierka.sk Sú tam zákony zadarmo, ale je to vo formáte pre Acrobat reader a to ti bude sťahovať 780 kB (Zákonník práce) celú večnosť
Myslím ale, že to je tak, že po 4 hodinách musíš mať nepretžite 30 min. pauzu a medzi dvoma smenami najmenej 12 hodín, tak dajak. Je to totálny bulšit!!! Ževraj dakde v 2. paragrafe sa píše, že zákonník neplatí pre dopravu. Ale vzhľadom na to, že MHD spadá pod krajské úrady, tak sa za dopravu neráta. Mali by sa teda snažiť toto právne ošetriť, aby aj MHD patrila pod dopravu a mohla si určiť vlastné pravidlá pre prestávky cez kolektívnu zmluvu.
Skús www.zbierka.sk Sú tam zákony zadarmo, ale je to vo formáte pre Acrobat reader a to ti bude sťahovať 780 kB (Zákonník práce) celú večnosť

Myslím ale, že to je tak, že po 4 hodinách musíš mať nepretžite 30 min. pauzu a medzi dvoma smenami najmenej 12 hodín, tak dajak. Je to totálny bulšit!!! Ževraj dakde v 2. paragrafe sa píše, že zákonník neplatí pre dopravu. Ale vzhľadom na to, že MHD spadá pod krajské úrady, tak sa za dopravu neráta. Mali by sa teda snažiť toto právne ošetriť, aby aj MHD patrila pod dopravu a mohla si určiť vlastné pravidlá pre prestávky cez kolektívnu zmluvu.
Tazko povedat kedy sa uz oplati vypnut motor, ale pri osobnych autach odporucaju vyponat motor aj na semaforoch. Ja to zas robim na zel. priecestiach. Zalezi asi od motora. Pri Mercedese 4l sa urcite oplati vypnut, pri motorch Euro 3 takisto a nezaskodi to ani Euro 2. Ani starsi motor ak je zohriaty by nemusel zozrat viac nafty a vypustit viac skodlivin ako 5 minut beziaceho motora.
Petik
Vcera som zrovna cestou domov rozmyslal, ze napisem o tom, ako CSAD svojou cenovou politikou v MHD BB sposobi, ze v BB sa vyrazne znizi podiel MHD na doprave osob v meste.
Jednak v BB nie je problem s parkovanim (a vacsinou je zadarmo), nie su na cestach zapchy a vzdialenosti su vacsinou kratke. Naopak autobusy su hrozne pomale (to ma triafa slak, ked v BB musim ist autobusom a na tych zastavkach to stoji neskutocne dlho), vacsinou su plne a chodia malo- treba dlho cakat a navyse listky su neprestupne, takze pokial nemam priamy spoj v okamihu prichodu na zastavku, idem radsej peso. A vyslovene lutujem ludi, ktory tym cestuju kazdy den, ze nemaju mesacne listky.
To sa uz to auto vyde fakt lacnejsie. Neviem neviem kolko stoji na Slovensku benzin ale do 3 Sk/km by to mohlo byt. Takze ked clovek nehladi na opotrebovanie auta, do 3.3km sa oplati chodit autom (to je vacsina vzdialenosti v BB) - navyse je to od domu k domu a rychlo.
Je jasne ze cielom CSAD je zisk a nic ine, co si budeme nahovarat.
Ale je chybou mesta, ze nerobi nieco preto, aby sa zachoval co najvyssi podiel ludi prepravovanymi MHD.
Ak ma Majkl s tym prepadom ( #0085 ) pravdu, je to pokles o 20%, co sa mi zda dost drsne, hoci nie neocakavane.
Len tak dalej CSAD BB!
Myslim, ze situacia je celkom vhodna pre vstup konkurencnej spolocnosti do MHD