Virtuálna dopravná karta

Virtuálna dopravná karta slúži na bezhotovostné cestovanie vo vozidlách MHD Banská Bystrica. Môže na ňu byť nahratý finančný kredit, prostredníctvom ktorého cestujúci platí vo vozidle za jednorazový cestovný lístok, alebo môže slúžiť ako nosič predplatného cestovného lístka.

Virtuálnu dopravnú kartu môže cestujúci získať registráciou v internetovom predaji SAD Zvolen, alebo návštevou dopravnej kancelárie SAD Zvolen na autobusovej stanici. Pri registrácii cez internet je potrebné do systému vložiť naskenovaný doklad totožnosti a v prípade nároku na zľavu aj aktuálnu fotografiu tváre a doklad preukazujúci nárok na zľavu.

Fyzickým nosičom virtuálnej karty, ktorý cestujúci prikladá k odbavovaciemu zariadeniu vo vozidle, môže byť plastová dopravná karta SAD Zvolen (pre jej priradenie k virtuálnej karte je potrebná návšteva dopravnej kancelárie SAD Zvolen do 30.9.2024), študentská ISIC karta, alebo QR kód v smartfóne. Priradenie identifikátorov k virtuálnej karte si môže cestujúci spravovať v internetovom systéme SAD Zvolen.

Dobíjanie kreditu na virtuálnu dopravnú kartu je možné cez internetový predaj, v dopravnej kancelárii a u vodiča autobusu. Zakúpenie predplatného časového lístka je možné cez internetový predaj alebo v dopravnej kancelárii.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.