Reakcia na: BB-Schuhu #55762:
Sám sa neviem rozhodnúť, či trvalé "nefungovanie" pokladní na niektorých spojoch linky ktorou cestujem je spôsobené ich naozajstnou nefunkčnosťou, alebo ignoráciou (bojkotom?) niektorých šoférov. Mesiac po zavedení systému som u niektorých šoférov nepípol kartu ani raz (cestujem 2x denne), u iných to funguje a aj cestujúci si už zvykli čo majú šoférovi povedať a kedy a kam priložiť kartu. Vtedy odbavenie väčšinou aj prejde dosť rýchlo, väčšina cestujúcich si nepýta tlačiť lístky (hurá!). Pokiaľ viem (opravte ma ak sa mýlim), tak vodiči majú pridelený konkrétny autobus, takže naozaj nechcem krivdiť a je možné, že v tom konkétnom buse, ktorí patrí tomu konkrétnemu vodičovi je pokladňa nefunkčná. Ak by to tak bolo, tak sa za celý mesiac nenájde technik, ktorý to opraví alebo vymení pokladňu? To mi príde trochu divné, preto som si nie celkom istý, či je problém naozaj iba v technike, keď u iných to celý mesiac dokáže fungovať. Ale bizár je to slušný, najmä ma dojíma, keď tí čo majú hotovosť zaplatia (nie som si istí či vždy aj dostanú lístok), ostatní iba zamávajú kartou.
slovak2018
Ranný spoj do BB, spoj označený papierom za oknom. Vodič predvádzal ukážkovú prácu s cestujúcimi. S úsmevom na tvári každému vysvetlil, že odbavovacie zariadenie má poruchu a cestovné sa platiť nebude. Odpovedal ochotne a s úsmevom na všetky otázky cestujúcich. Poobede na spoji do VK tabuľa tiež nesvietila. Odbavovacie zariadenie fungovalo obmedzene. Platba kartou (dopravnou aj bankovou) nefungovala každému a cestujúci museli platiť hotovosťou. Lístok nedostal nikto.
Z pohľadu cestujúceho je veľmi nepríjemná nefunkčnosť tabúľ. Papier za oknom zle viditeľný a najmä keď na zastávke stojí viac spojov je náročné nájsť ten správny. Navyše správanie niektorých vodičov....Na otázku prečo nedostanem lístok dostala známa odpoveď "No nejde mi tlačiareň, no nejde + vulgarizmus najhrubšieho zrna"
Neviem dokedy bude takýto stav pretrvávať ale kompetentní sa tvária, akoby nič. O komplikovanosti samotného systému bolo napísané dosť. Obávam sa finančnej udržateľnosti dopravy. Stále čakám na nejaké riešenie problému ale neprichádza už druhý mesiac. A kto za toto ponesie zodpovednosť? S financiami sa tu narába, ako keby sme mali pod Bystricou ložiská ropy.