Reakcia na: feto #10209:
Však já si taky nemyslím, že by žilinský systém byl nějaký dobrý! V BB i Žilině to funguje jinak, ale v obou případech příšerně!K nástupu předními dveřmi jen tolik, že je to vhodné jen potud, když víme, že s námi moc lidí nepojede. Takže to může být celkem dobře použitelné i v Paříži a nevadí to- tam se návaly v autobusech nekonají, neb je to doplňková doprava- většinu lidí odvezou auta, metro a RER. Ovšem pokud v BB jezdí kloubové trolejbusy (dosud) plné, navíc se často naplní na několika málo zastávkách v centru, tak je to skoro sabotáž!! A kdyby aspoň odpadlo to machrování s hotovostí- pokud by byl pro lidi bez čipové karty zajištěn nákup jízdenek mimo vozidlo (třeba s nějakým magnetickým proužkem, nebo pouze k vizuální kontrole řidičem- to je jedno), tak by se odbavování zrychlilo a hned by bylo líp!
A ten systém, co mají v Čadci taky znám- docela jsem na to valil oči, protože nic tak debilního (rozuměj- větší buzeraci cestujících) jsem dosud neviděl! Tady se o systému "check in- check out" jen zpívají ódy, ale když jsem viděl tu realizaci v Čadci, tak to je něco strašného!! Nutit lidi, aby si cvakali ještě při výstupu je fakt síla!
PIT
Čo sa týka presnej štatistiky prepravených osôb, súčasné bezkontaktné čipové karty spoločnosti EMtest je možné využívať (a v niektorých českých mestách sa to aj bežne využíva) aj ako kombinácia elektronickej peňaženky a časového predplatného cestovného lístka, kedy je na ňu možné nahrať kredit a súčasne zaregistrovať, že cestujúci si zaplatil cesstovné na konkrétne obdobie, počas ktorého mu stačí priložiť kartu k snímaciemu zariadeniu a to zvukovým znamením oznámi vodičovi, že má zaplatené alebo nie a súčasne je zaevidovaná jeho cesta rovnako, ako keby si kupoval lístok formou elektronickej peňaženky, čo je možné v tomto prípade kľudne realizovať, ak cestujúci s predplateným cestovným chce kúpiť ďalšie CL pre svojich spolucestujúcich.
Takže Ti garantujem, že cestujúcich veľmi zaujíma "či má mesačník alebo nie", pričom je úplne rovnako zabezpečená evidencia počtu prepravených osôb. Len to chce niečo urobiť pre cestujúcich a pre podnik samotný, ktorý v posledných rokoch ide poriadne dolu vodou.