Reply on: Juraj #10223:
Mohl byste mi, prosím, vysvětlit jednu věc? Proč v převážně měst Evropy (od Lisabonu po Rigu, včetně např. Prahy, Brna, Prešova atd.) žádnou přesnou evidenci spojenou s buzerací cestujícíh nedělají a přesto dovedou odhadnout, jakou službu cestujícím nabídnout? To nejde získat přehled o vytíženosti spojů nějak jinak, třeba vážením, nebo tak (určitě i jiné způsoby existují, než nutit lidi si pořád něco označovat jako *****i)?Abyste se, pánové v Žilině jednoho krásného dne náhodou přesně nedopočítali k nule!
PIT
Čo sa týka presnej štatistiky prepravených osôb, súčasné bezkontaktné čipové karty spoločnosti EMtest je možné využívať (a v niektorých českých mestách sa to aj bežne využíva) aj ako kombinácia elektronickej peňaženky a časového predplatného cestovného lístka, kedy je na ňu možné nahrať kredit a súčasne zaregistrovať, že cestujúci si zaplatil cesstovné na konkrétne obdobie, počas ktorého mu stačí priložiť kartu k snímaciemu zariadeniu a to zvukovým znamením oznámi vodičovi, že má zaplatené alebo nie a súčasne je zaevidovaná jeho cesta rovnako, ako keby si kupoval lístok formou elektronickej peňaženky, čo je možné v tomto prípade kľudne realizovať, ak cestujúci s predplateným cestovným chce kúpiť ďalšie CL pre svojich spolucestujúcich.
Takže Ti garantujem, že cestujúcich veľmi zaujíma "či má mesačník alebo nie", pričom je úplne rovnako zabezpečená evidencia počtu prepravených osôb. Len to chce niečo urobiť pre cestujúcich a pre podnik samotný, ktorý v posledných rokoch ide poriadne dolu vodou.