Reply on: feto #10209:
Však já si taky nemyslím, že by žilinský systém byl nějaký dobrý! V BB i Žilině to funguje jinak, ale v obou případech příšerně!K nástupu předními dveřmi jen tolik, že je to vhodné jen potud, když víme, že s námi moc lidí nepojede. Takže to může být celkem dobře použitelné i v Paříži a nevadí to- tam se návaly v autobusech nekonají, neb je to doplňková doprava- většinu lidí odvezou auta, metro a RER. Ovšem pokud v BB jezdí kloubové trolejbusy (dosud) plné, navíc se často naplní na několika málo zastávkách v centru, tak je to skoro sabotáž!! A kdyby aspoň odpadlo to machrování s hotovostí- pokud by byl pro lidi bez čipové karty zajištěn nákup jízdenek mimo vozidlo (třeba s nějakým magnetickým proužkem, nebo pouze k vizuální kontrole řidičem- to je jedno), tak by se odbavování zrychlilo a hned by bylo líp!
A ten systém, co mají v Čadci taky znám- docela jsem na to valil oči, protože nic tak debilního (rozuměj- větší buzeraci cestujících) jsem dosud neviděl! Tady se o systému "check in- check out" jen zpívají ódy, ale když jsem viděl tu realizaci v Čadci, tak to je něco strašného!! Nutit lidi, aby si cvakali ještě při výstupu je fakt síla!
SZKV
ad 10200 S499.1023: Já nevím, ale když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž. A řekl bych, že v BB by to opravdu spíš připomínalo Polsko než třeba ROPID. Rozdíl bych viděl v tom, že polské "IDS" obvykle neexpandují do okolí a integrace se týká pouze města (převedeno na poměry BB by se to týkalo současného rozsahu MHD). Zatímco ROPID a spol. se zaměřují na plošnou obsluhu rozsáhlého zájmového území se zapojením železnice a totální reorganizací regionálních autobusů v širokém zázemí- a to bych řekl, že v BB rozhodně nehrozí!