Reply on: feto #10209:
Však já si taky nemyslím, že by žilinský systém byl nějaký dobrý! V BB i Žilině to funguje jinak, ale v obou případech příšerně!K nástupu předními dveřmi jen tolik, že je to vhodné jen potud, když víme, že s námi moc lidí nepojede. Takže to může být celkem dobře použitelné i v Paříži a nevadí to- tam se návaly v autobusech nekonají, neb je to doplňková doprava- většinu lidí odvezou auta, metro a RER. Ovšem pokud v BB jezdí kloubové trolejbusy (dosud) plné, navíc se často naplní na několika málo zastávkách v centru, tak je to skoro sabotáž!! A kdyby aspoň odpadlo to machrování s hotovostí- pokud by byl pro lidi bez čipové karty zajištěn nákup jízdenek mimo vozidlo (třeba s nějakým magnetickým proužkem, nebo pouze k vizuální kontrole řidičem- to je jedno), tak by se odbavování zrychlilo a hned by bylo líp!
A ten systém, co mají v Čadci taky znám- docela jsem na to valil oči, protože nic tak debilního (rozuměj- větší buzeraci cestujících) jsem dosud neviděl! Tady se o systému "check in- check out" jen zpívají ódy, ale když jsem viděl tu realizaci v Čadci, tak to je něco strašného!! Nutit lidi, aby si cvakali ještě při výstupu je fakt síla!
SZKV
O výhodách pro krajské úředníky mi vyprávět nemusíš, jen mám obavu, že si tímhle budou moct velmi přesně a exaktně spošítat, že jim klientela taje jak sníh na jaře!
A pokud jde o nástup předními dveřmi, zvlášť pokud významná část cestujících provádí hotovostní transakce ve voze a obvykle není problém naplnit Tr15 (tedy žádné francouzské maloměsto, kde jedou 3 důchodkyně), tak na to mám vyhraněný názor. JE TO SVINSTVO!!