Reakcia na: LUK #10222:
A preco? Ak je to neobmedzeny pocet jazd, mozu sa alebo aj nemusia sa spocitavat. Dokonca aj ja si myslim, ze samotne SPOCITAVANIE jazd pre potreby dotacie magistratu nie je az tak dolezite. Jedno cislo ako nic nehovoriaci celok.Ja som nikdy nehovoril o spocitavani, lebo to je na prd. Ja som vzdy hovoril o EVIDENCII jazd. Evidencii podla vozidiel /aby neboli pretazovane alebo prazdne, evidencii podla liniek /aby podla toku cestujucich boli dobre navrhnute a korigovane/, evidencii podla casu v dni /aby sa vedela dobre navrhnut kapacita v spicke voci sedlu/ alebo v tyzdni /aby sa vedeli nadimenzovat aj vikendove dni voci beznemu sedlu/ atd. Tato evidencia v konecnom dosledku by mala byt predsa prinos pre cestujuceho, lebo eviduje jeho dopyt a dava moznost pre neho urobit co najlepsiu ponuku.
feto
A čo sa týka nastupovania prednými dverami - v menších mestách sa to dá. Vo veľkých mestách jasné že je to neefektívne. Je to ale vec podnikov. Viem že pre výrobcov systémov nie je problém osadiť čítačky alebo označovače ku každým dverám. Treba len chcieť a mať prachy.
Napr. v Čadci majú zaujimavý systém na prímeste. Pri nástupe prednými dverami sa z karty odráta max. cena na spoji a pri výstupe sa mu na kartu vráti rozdiel podľa výstupnej zastávky.
Jasné - v MHD nepoužitelné - len uvádzam ako perličku.