Reply on: Ike #4372:
Vezmime najprv Račiansku - Žitnú - Púchovskú. Tam mi nevadí preferencia električiek, ale zle zorganizovaná cestná doprava. Až po Vinohrady (Gaštanový Hájik). Tam je hlavný bod v ktorom súťaží cestná a koľajová doprava a ten bolo treba vyriešiť. Možno sa mal riešiť mimoúrovňovo (autá by ľahko podliezli električku). Druhý konfliktný bod je Križovatka Jozefa Čabelku, kde Račianska ako tranzitná tepna v podstate zaniká, cestná doprava potrebuje križovať električku smerom ja Jarošovu (Pionierska je iná kapitola, doprava smer Koliba a Kramáre nemôže byť riešená infraštruktúrou vyše 60 rokov starou.Možno riešením by bolo presunúť električku až po Račianske mýto na pravú stranu Račianskej (v smere do mesta) namiesto terajšieho situovania trate do stredu ulice.
A k ďalšej téme: Systém 4 liniek je nevhodný pre Bratislavu. Hráme sa na niečo "ako metro" ale nie je to metro. Na tak dlhých tratiach ako máme, sa pri povrchovej električke prenášajú problémy v jednej časti trate na druhú časť trate. Seknutím liniek v centre mesta by sa táto nevýhoda kompenzovala. To sa dá docieliť aj teraz, keďže linky sa môžu v centre otáčať cez "blokové konečné", nepotrebujú klasické obratisko pod Manderlákom. Napríklad pre smer z Dúbravky by sa linky otáčali cez nábrežie, Štúrovu, nám SNP a tunel (prípadne naopak), linky z Rače cez Obchodnú, nám SNP, Špitálsku späť k Blumentálu, linky z Ružinova a Zlatých Pieskov cez Špitálsku, nám SNP, Obchodnú a Vazovovu (jedným a druhým smerom na rozloženie záťaže). Súčasné riešenie je nespoľahlivé, električky naberajú na dlhých trasách meškanie, prípadne nehoda na jednej vetve odpíše inú vetvu.
PotPalo
Hanlonova břitva říká: "Nehledej zlý úmysl v tom, co lze vysvětlit prostou lidskou blbostí".
Ale je vůbec možné, aby byli až tak moc blbí?