Reply on: Viko #4376:
Furt lepšie ako iné, nazvem to "štváčske médiá", ktoré zámerne interpretujú veci tak, aby ich podali skreslene. Vytrhnú z kontextu veci, len aby ich mohli prezentovať za účelom rozdúchavania emócií. Fakticky síce nenapíšu vyslovene lož, ale po prečítaní viac ako nadpisu - a hlavne overení z iných zdrojov - človek zistí, že to, čo tvrdia, síce z istého uhlu pohľadu fakticky sedí, ale úplne to presúva význam daného zámeru, nariadenia, chystaného zákona. Vytvára umelo dojem, že je namierený proti Slovákom ako národu, pričom o nich nie je žiadna zmienka. Podsúva vymyslenú interpretáciu ako fakt. Jednoduchší voliči súčasnej vládnej koalície na také články skáču a rozširujú ich.YIMBA možno pôsobí opačného charakteru, občas môže vyznieť príliš optimisticky. V iných článkoch k téme Nám. SNP, resp. Kamenného nám., však bola spomenutá premrhaná možnosť prestupnej zastávky pod Manderlákom, vrátane odkazu na imhd, konkrétne na článok z roku 2021, kde som sa tomu venoval. Preto nemôžem portálu YIMBA vyčítať zaujatosť. Taktiež to nie je portál, ktorý by sa snažil "bombastickými" titulkami hecovať ľudí. Použitie slova "racionalizácia" v kontexte zmeny dopravného usporiadania oproti návrhu nielen mňa, ale aj odborníkov, je však prinajmenšom úsmevné.
andy27